• aegean kürdish land:)
  • eski esenler otogarından daha facia bir yer. tuvaletine girme gafletinde bulundum bildiğin yerde bok var lan klozette değil bak yerlerde
  • yaşama umudunu yitirmek isteyenlerin mutlaka uğraması gereken yer. hele lavaboları şahanedir.
  • bir yer hiç mi değişmez kokusu, rengi, taşı insanı boğuyor gerçekten bir an önce şuradan çıkmak için kaçıyorum. mümkün olduğunca transit geçin vakit kaybetmeyin burada.
  • hani küp filmini izlerken yaşadığımız sıkıntı hissi var ya izmir otogarında da aynı duyguyu yaşıyorum
  • lan içinde başıboş köpek olan otogar olur mu lan allah belanızı versin. demin bi elektrikli bisikletliyi kovaladı. bu ülkenin sahibi yok

görsel
  • gelişmesine yonelik en ufak bir şey yapılmadığı gibi, her sene daha da tekinsiz, daha cirkin bir hâle gelen otogardir. bu kadar bakımsız, çirkin bir otogarı, ızmir'e gelen çoğu insanin ilk intibasi olduğu halde gelistirmemelerine, iyilestirmediklerine akıl sir ermiyor.
  • hem izmir hem de aydın otogar işletmelerinin ispark'a devredilmesini tavsiye ediyorum. esenleri adam eden buraları haydi haydi adam eder.
  • güzel bir korku filmi seti olabilir o derece tuhaf bir yer, özellikle güneş batınca. izmir'e bu kadar kötü bir otogar yakışmıyor gerçekten.
  • bütün otogarlar gibi kasvetlidir. nefret ettiğim yerler otogarlar. polyanna bile yarım saat sonrasında rakıya vurur kendini.

bakımsız, izbe, yalnızlık kokulu yerler. renkler iç karartıcı. mimarileri bir tuhaf. içeride bir bağırış çağırış.

sanırım bunların kaderi bu. bir kere inşa ediliyorlar. gerisi allah kerim.

içim buz gibi oldu yemin ederim. otogar demeyin bana...

edit: hay nereden yazdım bu entry'yi? otogardaki boş dondurma dolabının altında gece gece miyavlayan, kardeşlerinden ayrı düşmüş yalnız yavru kedi gibiyim. biri acilen bir xanax uzatsın.

yemin ederim ekledikçe ekleyesim geliyor. bir de böyle aksaray aksaray diyen dolmuşçular gibi çağırmazlar mı? arkadaş o an mı karar veriyoruz nereye gideceğimize? evden mi kaçıyoruz? niye sayıyorsun şuraya buraya gidiyoruz, gel diye.
hesabın var mı? giriş yap