şükela:  tümü | bugün
 • 1961 fransa doğumlu yazar, tüm dünya'da kitapları best seller olmaktadır.
  kitapları bir solukta, hatta soluksuz okunandır. öyle bir içine girersiniz ki o heyecanı size yaşatır.
  eserleri; kızıl nehirler, taş meclisi, leyleklerin uçuşu, kurtlar imparatorluğu, siyah kan, şeytan yemini, koloni, ölü ruhlar ormanı, sisle gelen yolcu, kaiken , lontano ve lontano'nun devamı kongo'ya ağıt.
  kaiken'i okurken bir yaz gecesiydi kitabın sonlarına doğru gece saat 2 ve bitirmeden yatmak istemiyorum fakat ev sessiz, ev ahalisi uykuda. ufaktan tırsıyorum ama okumaya da ara vermiyorum, yaz olduğu için bahçe kapısı açık, derken bir ses duydum böyle nasıl tarif edeceğimi bilmiyorum ama hırıltı ile şapırtı arası. önce kafamı kaldırdım şöyle bir kapıya göz attım bir şey göremedim derken 1-2 dakika sonra aynı anlamsız ses ve buna katır kutur bir ses daha eklendi. bu sefer gerçekten korkmuştum. yavaşça ayağa kalktım elimde grange amcanın kitabı bu sefer bir silaha dönüşmüştü. kapıya doğru yaklaşmıştım ki dışarıdan gelen misafir bir kedi bizim evin evcilinin mamasını katır kutur şapır şupur götürüyor. beni görünce ziyafet yarım kaldı haliyle.
 • 4 kitabınıda soluksuz okuduğum muhteşem polisiye yazarı...
 • ergenlik yıllarıma tekabül eden yıllarda tüm kitaplarını bir çırpıda okuduğum, çok başarılı betimlemeler yapan yazardır. olay anı ve resmettiği detaylar zihninize bir bıçak gibi saplanır. gece yarısı uyanmaya sebebiyet veren sayko rüyalar sonucunda okumaya acilen son verilmiştir.
 • kongo'ya ağıt da lontano devam ediyor....beyazlar için:( tüm yollar cehenneme çıkıyor
 • kalemine aşık olduğum adam , kitabını görünce dayanamam alırım okurum . arşivi mevcuttur . gerçi ilk grange okumaya başladığım zamanlar herkese psikopat, potansiyel katil, sapık gözüyle bakmaya başlamıştım . kitaplarının etkisi baya iyi .
 • kongo'ya ağıt için +1 diyorum.