• vallahi benim erkek arkadaşım kız arkadaşımdan daha fazla .erkeklerin anlatacağı daha çok dertleri var.resmen ağlama duvarına dönüyorum. corona sebebiyle görüşmelere ara verdik.bu sefer de internetten bir yol buluyorlar . kadını erkeği yok... çok dert dinlemeyin de anlatmayın da
  • kadınlar genellikle daha güzel ve dengeli bir dünya olsun isteyen bir yapıdadır, bu yüzden dertlere ve çözümüne odaklanmak evrimsel açıdan normal. ve mantıklı (erkekler sorun çıkarmaya, bozmaya, kavgaya, savaşa daha yatkın tarihte de görüldüğü gibi, hepsi olmasa da)

ama şöyle toksik bi durum var: bazı kadınlar gelir, sorununu anlatır, yakınır, dövünür, ağlar ama sonunda gider hiçbir eylem almaz, düzelmek için hiçbir adım atmaz, sadece sizin onlara acımanızdan dolayı edindikleri krediyle beslenirler. işte ben bundan tiksiniyorum.

"witchbitch'cim ben çözüm değil sadece beni dinlemeni istiyorum" derler sonra. şekerim, sen aynı sorunu bana 50 kere anlattın. ben sana çözümü gösterdim, sen denemedin, hiçbir şey yapmadın, ben de dinlemekten bıktım, senin bu "martyr" kompleksinden de bıktım.

o yüzden dert kaç kere anlatılmış, sonrasında neler yapılmış önemli. sürekli aynı dertten her gün yakınılıyor ama hiçbir bok yapılmıyorsa, çok da takmayın. "bakın ben ne kadar fedakarım, hayatımı nasıl da ... uğruna harcadım" diyen kadınlardan da uzak durun.
  • (bkz: #104169751)

durum böyle.

siz de ezik ezik kadını dinleyip "ah canım vah canım" deyip bir de fındık aklınızla tavsiye vermeye ya da çözüm bulmaya çalışarak durumu iyice pekiştiriyorsunuz.

yapacağınız şey kadının sizi kişisel lağımına çevirmesine izin vermeden sert bir üslupla terslemek. bu hem kadının size olan bakışını ister istemez değiştirecek hem de sizin kendinize olan özsaygınızı artıracak. zaten özsaygınız olmadığından böyle meriçliklere düşüyorsunuz ya.
  • dert anlatmayı seven ama dert dinlemeyi sevmeyen büyük bir grup var. erkeğin dert yanmasını zayıflık olarak adleden bir görüş hakim maalesef.
  • ben de boyle bi kadinim..
    napiyim dertlerim bi turlu bitmiyor. biri bitmeden bir digeri basliyor.
    bir dokun bin ah isit.
  • çoğunlukla doğru olan durum. biz erkeklerin hiç derdi sıkıntısı yokmuş gibi davranıyorlar onların derdi herkesin derdinden daha önemli başka kimsenin derdi yok sanki.
  • kadınlar sürekli dert anlatırlar. adamın psikolojisine de bozarlar. sürekli dert anlattıracak adamları bulurlar. ayrıca havadan nem kaparlar. iyiliği için bir şey söylerseniz bile size küserler. küserlerken bile trip yersiniz. eskiden çok dert dinlerdim artık dert dinleyecek sabrı ve tahammülü kendimde bulamıyorum.
  • sabah 6:40 ta evden çıkıyorum, yatıyorsun. iki gibi arıyorum, yeni uyanmışsın. akşam yedide eve geliyorum. ( hani yemek falan soran biri değilim, kendim kralını yaparım. kimseye minnet etmem) evdeydin tüm gün, serdin yattın, yanladın, survivor bok püsür, müganlı vs. izledin. çocuklar da evde iki kudurdu fln. gün içinde de ablanı, eltini vs aradın-aradı, birilerini (gıyyyybet çekemiyorlar bizi) yaptınız.
    yani bu tarz bir hayatta nasıl dertleniyorsunuz arkadaş.
    daha ayakkabılarımı çıkartmadım bir dur.
  • dertli insanlar bunun kadını erkeğide yok çoçuklar bile dertli
  • çok özledim meriçlik yapmayı. vatan hasretinin bir kismi meriçlik yapamamak. yavur kızları boyle degil.
    "senden sonra o bir daha senin gibisini bulamaz"
    "merak etme bir omur seni dusunecek"
    "kapına gelecek kapına "
    ....
    ah be ne guzeldi meriçlik...
hesabın var mı? giriş yap