şükela:  tümü | bugün
 • farklı nedenlerden dolayı bir başına oturmayı seçmiş olup sahipsiz gibi görülse de, hakkinda peşin yargıya varmak için acele edilmemesi gereken erkektir.

  yığınların içinde bunalmis, biraz olsun yalnızlığın tadını çıkartmak istiyor olabilir.

  bir ilişkisi varsa eğer ve ilişkisi olan bir erkek kafede tek başına oturuyorsun, karşı taraf için yolun sonunun gozuktugunu söylemek çok da yersiz olmaz.

  belki de gözlem yapıyordur bilinmez ki. ınsanların taktiği maskelerin fark edilip çıplak gözle görülebileceği yegane yerlerdir, kafeler.

  sebep ne olursa olsun bir derdi vardır ve derman arıyordur. yalnız ve dertli kadınların dikkatine.

  hemen vurmayın ama bu erkeğe. kim demiş ki, av peşinde diye. bir erkek tek başına bir kafede oturunca, kadın avlamak için pusuya yatmış damgası neden yer hiç anlamıyorum.

  hayat zaten, doğuştan bir sıfır yenik olan erkek için türlü eziyetlerle dolu. erkeğin ağladığında zayıf ve güçsüz addedildiği, bekarlığı seçtiğinde erkekliğinden şüphe edildiği, kibar veya nazik olduğunda kirli sıfatların yapıştırıldığı, şiddeti reddedip maçoluğu elinin tersi ile itip piçlik ile arasına mesafe koyduğunda efendi addedilip tercih edilmediği bir coğrafyada ne olur, bu erkeği yargılamak için türlü taklalar atmayın.

  bırakın elleşmeyin nefes alsın. düşün yakasından artık. sırtında kambur olmaktan vazgeçin. boğmayın onu ve kendi haline bırakın ki, kendi içsel yolculuğuna çıkıp belki de, çocukken kaybettiğini sandığı masumiyeti, mutluluğu ve huzuru bilinçaltının dehlizlerinden bulup çıkarsın.
 • bir mekanın bir şeyi çok lezizdir, gidersin sırf onu yemeye onu anlarım. hava sıcaktır, 15-20 dakika beklerken bir çay içmeye uğrarsın onu da anlarım. hatta bir kız çalışıyordur sırf onu görmeye gidersin, görür biraz takılıp iki çay 3 sigara içip çıkarsın bunu bile anlarım.
  gidip bir kafeye sıradan bir kahveyi yudumlayarak tek başına saatlerce oturmak nedir?
  bu nasıl bir ruh halidir?
  siktir git evinde otur uzun uzun, yayıla yayıla, madem yalnızlığı bu kadar seviyorsun.

  kardeşim gerilim filmlerindeki psikopat karakter misin sen? yok mu iki boş laf edeceğin bir tanıdığın?

  arkadaşlarımla bile kafede oturmayı sevmeyen beni rahatsız etmiş tiptir.

  edit:

  (bkz: kaybettiği çocukluğun masumiyetini sıtarbaksta arayan ibiş)

  ulan diyemiyor iki karı kız görmeye, kesmeye gidiyorum diye, gelmiş devrik cümlelerle divan edebiyatı yapıyor.

  yalnız kalmak istediğimde alırım oltamı bir giderim pir giderim, ne arka fonda çak bir selam kafası vardır ne de americano'nun kokusu gelir burnuma.

  (bkz: az biraz samimiyet)
 • zaman zaman tek başıma çıkar kafa dinlerim bunu yaparken hiç bir amacım ya da beklentim yok sadece kafa dinlemek ve huzur bulmak için yapıyorum. ne yapayım huzur veriyor. kime desem sen deli misin diyor. gidiyorum bara ya da kafeye oturuyorum. kafede tek başıma oturanca zevk almıyorum ama pub olsun bar olsun güzel oluyor.
 • derdi olmayan erkektir.

  derdi olan erkekler meyhaneye gider.
 • an itibariyle gerceklestirdigim eylem.

  aslinda cok arkadaşım var.fakat bugün hepsinin bir işi var anlaşılmayan bir nedenle.

  ben de evde çok sıkıldım.tvde hic birşey yok izlemeye değer.çıktım geldim ben de kafeye.2 saattir oturuyorum.hiç sıkılmadım,hatta keyif alıyorum lan.ılginc bir şekilde.

  çay içip eksi'de geziniyorum.sigaramda var.oh keyf benim keyfim.