şükela:  tümü | bugün
 • zaman zaman tek başıma çıkar kafa dinlerim bunu yaparken hiç bir amacım ya da beklentim yok sadece kafa dinlemek ve huzur bulmak için yapıyorum. ne yapayım huzur veriyor. kime desem sen deli misin diyor. gidiyorum bara ya da kafeye oturuyorum. kafede tek başıma oturanca zevk almıyorum ama pub olsun bar olsun güzel oluyor.
 • derdi olmayan erkektir.

  derdi olan erkekler meyhaneye gider.
 • farklı nedenlerden dolayı bir başına oturmayı seçmiş olup sahipsiz gibi görülse de, hakkında peşin yargıya varmak için acele edilmemesi gereken erkektir.

  yığınların içinde bunalmış, biraz olsun yalnızlığın tadını çıkartmak istiyor olabilir. bir ilişkisi varsa eğer ve ilişkisi olan bir erkek kafede tek başına oturuyorsa, karşı taraf için yolun sonunun gözüktüğünü söylemek çok da yersiz olmaz.

  belki de gözlem yapıyordur bilinmez ki. insanların taktiği maskelerin fark edilip çıplak gözle görülebileceği yegane yerlerdir, kafeler.

  sebep ne olursa olsun bir derdi vardır ve derman arıyordur. yalnız ve dertli kadınların dikkatine. hemen vurmayın ama bu erkeğe. kim demiş ki, av peşinde diye.

  bir erkek tek başına bir kafede oturunca, kadın avlamak için pusuya yatmış damgası neden yer hiç anlamıyorum. hayat zaten, doğuştan bir sıfır yenik olan erkek için türlü eziyetlerle dolu.

  erkeğin ağladığında zayıf ve güçsüz addedildiği, bekarlığı seçtiğinde erkekliğinden şüphe edildiği, kibar veya nazik olduğunda kirli sıfatların yapıştırıldığı, şiddeti reddedip maçoluğu elinin tersi ile itip piçlik ile arasına mesafe koyduğunda efendi addedilip tercih edilmediği bir coğrafyada ne olur, bu erkeği yargılamak için türlü taklalar atmayın.

  bırakın elleşmeyin nefes alsın. düşün yakasından artık. sırtında kambur olmaktan vazgeçin. boğmayın onu ve kendi haline bırakın ki, kendi içsel yolculuğuna çıkıp belki de, çocukken kaybettiğini sandığı masumiyeti, mutluluğu ve huzuru bilinçaltının dehlizlerinden bulup çıkarsın.
 • tek başına oturan kadın kadar dikkat çekmeyeceği kesindir. yanında güzel kadın olan erkeğe bakarlar bir de yalnız oturan kadına.