1366 entry daha
  • akşamları biraz yürüyüş yapıp kahvemi içip dönerim. farklı bir gündeymiş gibi hissettirir, kafa boşaltır. yalnız sinemaya gitmeyeli de 3,4 ay oldu, haftasonu da onu yapayım madem.

ve evet gerçekten sandalyelerimizi ıstemeyin. çantamızı koyduğumuz sandalyeye hele hiç göz dikmeyin.
  • öz güveni yüksek, kendisiyle barışık, tek başına otursada asla kendini yalnız hissetmeyen insandır. imreniyorum böyle kişilere. darısı benim başıma.
  • benim en sevdiğim olay kimsenin dırdırını çekmeden misss gibi oturuyorsun
  • bence mekandaki başka müşteriler alıştı, sizi yalnız görünce bön bön bakmıyorlar artık. gündelik hayatın getirdikleri sayesinde oldu bu sanırım. ama garsonlar alışmadı, alışamadı.

dün akaretler'deki o çok bilindik, benim de pek sevdiğim pizzacıda bir şeyler atıştırayım dedim. dört adet garsonun değişimli dönüşümlü bakışları altında yemek yedim, bir şeyler içtim. bir deneyim yaşadım doğrusu.

gerçi burada da tespit payı var: bu bakışlar beyoğlu, karaköy gibi semtlerde başka odak noktaları bulur, size ilişmez.
  • son 1 ayda 4 defa gerçekleştirdiğim iştir. çok değil yarım saat öncesine kadar parkta da tek başıma oturup keyfini çıkardım. kendine zaman ayırmayan insan aslında yalnız insandır.
  • kıymetli zaman geçiren insandır. kendini dinleme sabrına sahip ise ne mutlu. çocukluk yıllarımda korkutucu olan şey en değerlim oldu şimdi. yalnızlıktan tat almak yaş artınca oluyor demekki.
  • kafeye girer etraftaki 2 kişilik masalardan birini gözüne kestirip yerleşir (4 kişiliğe oturup yer işgali yapmak istemez işletme dostudur).masada yalnız olduğu sırıtmasın diye ceketini veya montunu karşısındaki boş sandalyeye asar.kahve söyler sigara yakar sanki 4-5 saat oturacakmış gibi kurulur eline telefonu alır biraz oyalandıktan sonra kahve gelir hızlı üç-beş yudumda kahve biter telefona biraz daha oyalanır “eee kahve de bitti ne işim var burada amk” der mekandan ayrılır.hepsi 20 dakika sürer.
  • normaldir. üstüne analizler yazmaya gerek yok. yalnızlığı mutsuzlukla bir etiketleyen insanları bi anlayamadım gitti arkadaş.
  • kanunlarımıza göre suç mu işliyorlar?
  • düşünceler içinde kaybolduğum kendi kendimle tartıştığım, kafamı dinlediğim, eğer hep gittiğim yerse mekandakilerle 2 muhabbet ettiğim sonrasında kafamın içine geri döndüğüm güzel zaman geçirdiğim zamanlardır kafede yalnız oturduğum zamanlar.

evet o insanlardan biri de benim.

bizi asosyal ezik ne bileyim böyle şeyler düşünen insanlardan uzak kalmanın verdiği avantajı bir bilseniz, o masalara oturmaya hayır demenin verdiği sonrasında anladığınız kafa rahatlığının zevkine bir varabilseniz sizde yalnız otururdunuz kenardan mal mal bu napıyo demek yerine.

hayatınıza insanları almamanızın aslında korku değil karar olduğunu anlarsınız belki.

yazmadan edit: hayır şopar kardeşim ben her tek oturan böyledir demiyorum seçimler falan olayı sadece benim anlattığım yerden düşün diğer yollara bağlama uğraşamam senle allah aşkına ya, tamam tamam çok zekisin en zeki sensin sen baya iyi düşünüyosun. aynen knk kendi kendime senle tartışıyorum. ondan böyle.*
1706 entry daha
hesabın var mı? giriş yap