• öncelikle, 50 karakter sınırı nedeniyle başlık bu şekilde açıldı.

tanıma dönersek, uzun yıllar sonra ilk defa anaakım bir tv kanalının yılbaşı özel yayınında oryantal dansçıların ve dansöz şovunun yayınlanması durumudur. yaklaşık 4 dakikalık performansın tekrarını buradan izleyebilirsiniz

tv'de yılbaşında dansöz seyretmeyeli herhalde bir 10 yıl falan olmuştu. bunu da gördukten sonra sanırım artık rahatça söyleyebiliriz ki, türkiye normalleşme sürecine yavaştan da olsa girmiş bulunmaktadır.
  • (bkz: kanal d'nin ataerkil eğlencesi yayınlaması rezaleti)
  • bunlar ne dansözdür, ne de bu dans oryantaldir. kostüme girmiyorum bile. çarşaf giydirselermiş olurmuş
  • görünce aa göbeği kapalı dansöz oynatıyorlar dedim. annemler de bunların neresi dansöz sen televizyonda oynatılan dansöz görmemişsin dedi. :(
  • onlar anadolu ateşi grubu. sıradan oryantal değil.
  • videonun tamamını izlerseniz dansçı grubun yanı sıra dansözün de sahne aldığını görebilirsiniz. elbette eski yıllardaki gibi iddialı olmasa da olumlu bir gelişme olduğu da ınkar edilemez.
  • nesrin topkapı yeniyıl'a girerken televizyonda yer alan efsane dansöz... yılbaşı gecesinin vazgeçilmez ismi idi, yaşlandı tabii... trt ekranlarına çıkan ilk dansöz olarak bilinir.
    şimdiki trt'yi yöneten, yoz, yobaz zihniyeti düşünüyorum da... ülke özellikle son 17 yılda çağdaş dünyadan uzaklaşıp, orta doğunun karanlık bataklığına çekildi...
    kadın bedeni üzerinden dini siyaset yapmak bu ülkeye hiç mi hiç yarar sağlamadı...
    oryantal dans, geleneksel bir orta doğu dansıdır. araplar çok severler. bizim araptan çok arapçılar "din elden gitti" moduna sokarlar. yaa, büyüyün artık, 21. yy'dayız... çağdaş ülkeler uzayı fethetme derdinde sizlerin aklı fikri halen kadının memesinde, bacağında...
  • oryantal değil bu 3-4 kadın çıkmış bir iki figür yapıyo kıyafetler desen saçma sapan
  • ne olsa beğeneceksiniz acaba?
    başlık saçma. konu ondan da saçma. modernliği bununla ölçecek kadar basit mi düşünüyorsunuz gerçekten? çok tuhafsınız ne diyeyim...
hesabın var mı? giriş yap