şükela:  tümü | bugün
  • 8 ağustos'ta londra putney'de, kaldırımda sakin sakin yürüyen kadının, koşu yapan adam tarafından aniden otobüs yoluna itilmesidir. adamın hiçbir şey olmamış gibi yoluna devam etmesi ise ilginç bir durum.

seyredelim
  • koştuğu için o an kendini dokunulmaz, önüne geçilemez sanan sığırın tekidir anladığım kadarıyla.
    bu arada kadın düştüğü anda manevra yapıp kadına çarpmayan aracın sürücüsüne de ödül falan bir şey verilmelidir. o nasıl bir kabiliyettir ki neredeyse sıfır mesafede kadına çarpmadan yönünü değiştirdin?
  • nasıl bir insan bunu yapabilir anlamıyorum
  • çomarlar diyarı londra'da sıradan bir gün.
  • bos yolda kaza yalan metrobus soforlerine izletilmesi gereken video.
  • şu olay türkiye'de yaşansa idi şu an bu başlığın altı kaynardı. kadın düşmanlığından, kadın haklarından, kadının türkiye'deki konumundan bahseden, bitirme tezi kıvamında entry'ler yazılırdı. batıda yaşanınca "bireysel bir olay", "delinin biri" diyenler bile çıkmıyor artık. direk görmezden geliniyor sanırım.

bu arada tanım olarak: bir kadının ölümden kıl payı kurtulması ile sonuçlanmış duruma neden olan, psikolojik sorunları olan bir manyak.
  • adam koşu yolunda koşarken, itilen kadına değilde diğer kişilere bakın, hepsi kaldırımda yürüyor ama kadın koşu yolunda yürüyor. adam buna kızdı diye düşünüyorum ve bundan dolayı "kaldırımda yürü lan" diye uyarıda bulunayım derken biraz sıçmış batırmış tepkisinde. sadece bi mantık bulmaya çalışıyorum.

adamı haklı çıkarmaya çalışmıyorum burada yanlış anlaşımasın, denk gelsem bu olaya bir yerde adamı dayaktan komalara sokarım o ayrı.