şükela:  tümü | bugün
  • tam ifadesi; “ karşınızda ne osmanlı’nın hasta adamı, ne cumhuriyetin çömez devleti ne de 70’lerin 90’ların güçsüz türkiyesi var” olan bir fakır söylemi .

yahu belli aralıklarla kandırılan ve her kandırılma yüzünden ülke adım adım batağa batarken bu şahıs kendini nasıl gerçekten usta falan sanıp toprak kazanılan cumhuriyetin ilk yılları ve kıbrıs’ta emperyalistleri öttüren siyasi otoriteleri küçümsemeye kalkıyor?
    espri olsun diye demiyorum da hakkaten sen kimsin ya? kendini ne sanıyorsun ve bu nasıl bir yüzsüzlüktür be adam?

vergi üretmekten üretimi unutan, göl dere deniz demeden ülkeyi betona bulayıp yandaş zengin etmekten başka ne yaptın? eğitimde çığır mı açtın? özgürlükleri mi genişlettin? sosyal devlet sistemi mi kurdun? yeter be yeter!

bunlar onlar şunlar kim kim? bu zihniyetten daha büyük bela mı geldi bu ülkenin başına. ahlaki çöküntü zirvesini yaşıyor ya bunlar nasıl bir çamura batırdı bizi çıldırmamak mümkün değil.
  • biatçı, arap sevici, kara cahillerin yutacağı salvo.

ne var peki diye sorarlarsa: karşınızda cumhuriyet, laiklik ve modernliğin tam tersi istikamete dolu dizgin ilerleyen; dolandırıcıların, hırsızların, din simsarlarının cirit attığı sefalet içindeki koyunların ülkesi var.
  • karşınızda apayrı bir düzen var ve çok yakında fena çatırdayacak diye devam etmesi gereken söylem.