26 entry daha
  • çaresizliğin iliklere kadar hissedildiği olay.. 17 senedir kedi bakan, camda sineklik yoksa kapıyı kapatmadan asla cam açmayan, balkona katiyen çıkartmayan biri olarak bugün başıma gelen olay.. sokakta yaralı diye evime alıp senelerdir evimi paylaştığım kedim kayboldu.. aklımı yemek üzereyim, nasıl kaçtı, nereye gitti anlamadan saatlerdir sokakta arıyorum.. nasıl olsa asla dışarı çıkmaz diye tasma takmamak en büyük hatam oldu sanırım.. diğer kedim bir camda, ben öteki camda gelmesini bekliyoruz.. umarım "kediler evine döner" efsanesi gerçektir.. kendisi bir kediden çok hassas, anaç ve şaşkın bir insan gibidir.. tekrar sokakta barınamaz, onca kedinin arasından sıyrılıp karnını doyuramaz.. her gün onlarca kayıp kedi fotoğraflarını görüp bulunmaları için dua ederken, bugün o çaresiz duyguyu kendim yaşadım.. insan o kadar çaresiz kalıyor ki, sokakta nerede, ne halde olduğunu bilmeden yaşamasındansa hasta olsa da yanımda olsa diye düşünüyor.. şaşım dahil, dilerim bütün kayıp kediler, yuvalarına döner..

mutlu son editi: benim kız 19 saatlik hovardalıktan sonra sabaha karşı geldi şükürler olsun.. azıcık saç baş dağılmış, ama gayet sağlıklı.. dilerim tüm kayıp canlılar, evlerine sağ salim dönebilir.. umudunuzu yitirmeyin..
  • kaybolan kedinin genç ve kısırlaştırılmamış erkek olması durumunda sahibinin kendisini az da olsa teselli edebileceği durumdur.
    kardeş ve yakın akrabalarla çiftleşmeme amaçlı olduğu düşünülen ve kedigillerin tümünde gözlenen erkek bireyin içgüdüsel olarak doğduğu bölgeyi terkedip uzaklaşma veya bölgenin ya da semtin dominant erkeklerinin onu kovalaması sonucu kendisine uzak diyarlarda bir yaşam seçmiş olma ihtimali vardır.
    kaybolan kediniz dişi ise bulma şansınız biraz daha yüksektir. çünkü aklında "buralardan gitmem gerekiyor" düşüncesi yoktur.
268 entry daha
hesabın var mı? giriş yap