• şener şen'in tuncel kurtiz'e dizi icabı da olsa "abi" demesi çok saçma olacağından, kesinlikle şener şen oynamaz. çetin tekindor, o bakışlarını biraz olsun değiştiremeyeceğinden, umarım oynamaz. uğur yücel ise kaşlarını çatıp kendini tekrarlamaktan öteye gidemez. tarık papuççuoğlu, mehmet ali erbil gibi isimleri anmaya dahi korkuyorum...

bu adam, zamanında (m.s. 31'inci bölüm) ramiz karaeski'ye "sen dinle beni" diyebilmiş, yanlışlarını büyüterek yapmaya devam eden, katil, ruh hastası manyak. böyle bir karakteri haluk bilginer'den iyi kim oynayabilir ki?
  • az önce aldığım duyumlara göre bir demet tiyatro'dan, cumhur abi rolüyle tanıdığımız oyuncu tarafından canlandırılacak karakter.
  • 37. bölüm

--- spoiler ---

'hiçbir şey hissetmiyorum. o zaman niye geldin diyeceksin. doğru kapanışı yapalım istedim. ben seni nasıl yendim biliyor musun? hiç bi şey hissetmeyeceğime kendime söz verdim. yaptığım her şey nasıl yalan biliyor musun ? o gülmeler kıvırmalar hayattan tat almalar nası yalan biliyor musun ? hani sen o bıçağı aldın benim içimi oydun ya, işte ben seni öyle yendim. bi daha da içime hiç bi şey koymadım. hepsi rol. bi şey hissettiğim zaman naparım biliyor musun ? hani kuşlar uçar, bi güzel resme bakarsın. hep aklıma bi görüntü getirdim. sen beni bırakıp gidiyorsun. gelecek diyorum pişman olacak, gelecek. gelmiyorsun. ben sadece bu duyguya izin verdim. işte öyle yendim seni. sana bakınca bi şey daha geliyor aklıma. sırt sırta vermişiz. sen kaç kurtul diyorsun, ben gitmem diyorum. zannediyorum ki bu sefer ben kurtarıcam seni. ama izin yok ! böyle duygulara izin yok ! şimdi sana bakıyorum ve nefretten başka hiç bi şey hissetmiyorum. şimdi sen burda yatıyorsun . ben seni bırakıp gidiyorum ve giderken hiç bi şey hissetmiyorum.'
    --- spoiler ---
  • eyşan ile sizli bizli konuşup, dönüp eyşan hanım vs. demeden adıyla hitap etmesi inanılmaz hoş bir kibarlıktır.

(bkz: ölçülü samimiyet)
  • al pacino olabilir kendisi ama emin değilim.
  • daha ilk bölümden the dark knighttaki joker tadında takılan karakter.
  • oynayacak kişi yetenekli olması kadar belirli bir yaş aralığında da olması lazım. ama maşallah sözlükte nerdeyse kenan imirzalıoğlu'ndan bile küçük kişilerin isimleri geçiyor. hani sanırım, çocuklar duymasından "havuç" oynasın denecek birazdan.
  • aydın doğan dizinin kanal d ye geçmesi karşılığında bizzat kendisi oynayacakmış bu rolü.
hesabın var mı? giriş yap