• başlatacağım hashtag.

bakın bu ülkenin 1 cumhurbaşkanı, 550 milletvekili, 1 başbakanı, 4 başbakan yardımcısı, 21 bakanı var. bu insanlar her gün makam arabalarıyla geliyor gidiyor her yere. toplumdaki oranı 1 milyonda 73 gibi bir sayı.

yapmayın allah aşkına ya. herkes sizler gibi makam arabasıyla ya da kendi arabasıyla bir yere gidip gelmiyor bu ülkede. bu toplum 78 milyon kendi nüfusu artı 3 milyon suriyeli ile etti 81 milyon insandan oluşuyor. çalışanlar bu sayının üçte biri, 27 milyon kişi. hadi bu 27 milyon kişinin de üçte ikisi toplu taşıma kullanıyor olsun, etti 18 milyon.

18 milyon.

18 milyon insan toplu taşıma kullanıyor gece karanlığı gibi havada yahu. bu kadar mı anlamsız olur kış saatine geçmemek. sabah yarım yamalak bir şekilde uyanamamış insanlar, karanlıkta ineceğimiz yeri göremiyoruz.

lütfen bu anlamsızlığa bir son verin. kış saati / yaz saati uygulamaları önemlidir. evet bu uygulamalara geçince 1-2 hafta insan kendine gelemiyor ama bunlar elzemdir. lütfen kış saati uygulamasını geri getirin.
  • her sabah toplu taşımada sinirimin tepemde olmasına sebep olduğu için desteklediğim kampanya.

zaten stres hat safhada insanlarda. bir de gecenin köründe yola çıkıyoruz. istanbul gibi bir yerde sakin kalmak mümkün değil. beni ite kaka otobuse sokmaya calisan insanlar var. bir gün gerçekten sakinligimi koruyamayacagim.

bugun otobuse binen son kişiydim orta kapıdan. bir sonraki durakta o kapi yine açıldı ve amcanin teki beni içeri teperek girmeye çalışıyor otobüse. "amca bi dur allasen yavaş, gidilecek yer olsa gideyim." dedim. amca ise "*#*!?@*" gibi şeyler diyordu hiç bisey anlamadım. neyse tek vücut olduk gidiyoruz. ben ama sinirimden, adamın kafasından gözlerimi ayirmadim yol boyunca. bir kafa atsam mi suna acaba diye düşündüm durdum, son durağa gelene kadar.

bir gün fena patliycam, ya birinden temiz bir sopa yiycem ya da bütün sinirimi o sansli kişiden cikaracam. hadi bakalım.

edit: imla
  • benim de kesinlikle desteklediğim kampanya. ülkenin en büyük ticaret ortağı avrupa ülkeleri ile aramızda 2 saat fark oluştu aq.
    sabah adamlar uyansın, işe gelsin de bi şey konuşalım derken günün yarısı boşa gidiyor.

ekonomiye acaip zarar veriyor şu anki durum.
  • iş gücü olumsuz yönde etkileyen bir uygulamanın kaldırılmasına yönelik başlatılan kampanya. ben de destekliyorum.

vatandaş sabah namazını toplu taşıma araçlarında mı kılsın kardeşim?
  • ama neden ?
  • yarasa gibi karanlıklarda yaşamaya mahkum eden, gün ışığına hasret bırakan karanlık üreten ampul partisine karşı haykırış
    ''bizi kendi karanlığınıza ortak etmeyin'' !

#kissaatigerigetirilsin !
hesabın var mı? giriş yap