şükela:  tümü | bugün
  • son derece doğru bir düşünce yapısıdır ve bu konuda sert yaptırımlar düzenlemek elzemdir. zira bu açık bir şekilde halkın güvenliğine tehdittir ve ailenin inisiyatifine bırakılamaz.
  • birazdan gözü pek türban savunucuları gelecek ve kız çocuklarına reşit olmadan tütü giydirilmesinden falan bahsedecek.
    kız çocuklarını kapatan zihniyet bir yana erkek çocuklarının ailenin dindarlık derecesinden bağımsız olarak sünnet ediliyor olması da daha vahim bir istismardır. geri dönüşü yoktur çünkü!
    ilginçtir ben kızımı sünnet ettiricem (bkz: female genital mutilation) desen hapislerde çürürsün, devlet gelir kız çocuğunu alır elinden...
    okul öncesi eğitimin ağa babalarından bir felsefeci çocukların erken yaşta ailelerinin yanından alınıp uzman eğitimciler tarafından büyütülmesini öngörmüştür. hatırlayamadım hangisi olduğunu ama adama hak veriyorum.
  • tartışmaya açık bi tarafı yoktur; alenen istismardır.
  • doğru önermedir. aklımda kalan bir anımı da burada dile getirmek isterim; 11 ya da 12 yaşlarındayken ailecek tatile gitmiştik. bizimle birlikte aile dostları ve akrabalar da birlikte gelmişti. babamın arkadaşı olan x amcanın kızı da benimle yaşıttı. ben o yaz bikini giyecektim, çok beğenerek seçmiştim. x amcanın kızı da ailesi yüzünden 11 yaşında kapanmış. t-shirtle bile oturamayacak seviyede tutuculardı. ben bikinimi giyip denize koşarken o annesinin yanında başı kapalı şekilde oturmak zorunda kalmıştı. benimle konuşurken bu durumdan bahsedip ağlamıştı. ben de babama söylemiştim. babam, kızın babasıyla konuşup zorla kızı içlikle girmesine izin vermişti. o yaz, ikimiz içinde güzel bir yazdı. keşke babasını daha öncesinden zorlasaydıkta birlikte daha çok vakit geçirseydik.

edit: imla
  • yahu sana ne? kızımın başına ne takacağımı sana mı soracağım? ister kaparım ister açarım, sen kimsin ya?

ben kendi çocuklarıma istediğim dini, dilediğim şekilde öğretirim. eğer bu özgürlüğümü elimden alacaksan ne farkın kalır nefret ettiklerinden?

bakın, insan gerçekten hayret ediyor. ha başını kapamasına sinir olmuşsun, ha mini eyek gitmesine. ne farkı var. bunların hepsi şekil, şekil.

ya bu rte ağzı ne güzelmiş böyle? tam olarak anlatmak istediğimi, vermek istediğim ses tonu ile kafanızda canlandırmışımdır diye tahmin ediyorum.
  • hem suçlu, hem güçlü amk. hem kafir ibne, hem de siz niye müslümansınız diye bize bok atıyor.

biz öyleyiz olum. bin yıldan beri öyleyiz. siz kimsiniz amk? yunan artığı, ermeni dölü ibneler.