• görüşler tersse evinize elde 0 ile döneceğiniz isteme merasimi olacaktır.
  • çemberimde gül oya adlı güzide dizide birinci köprü goygoyuyla başlayan, 'devletine başkaldırmış adama verecek kızım yok benim' ile devam eden bir süreç.
  • kızını vermiyormuş, sen kimsin ya...
  • tarafların siyasi görüşleri taban tabana zıtsa başa gelebilecek en kötü olaylardan. tarafların farklı partiler fakat yakın görüşlerde olması halinde birazcık da olsa yırtma ihtimali var. fakat ülkede öyle bir şey kaldığını zannetmiyorum oldukça kutuplaşmış durumdayız.

özellikle son yıllarda siyaset hayatımızda önemli bir yer işgal ediyor ve insanları siyasi görüşlerine göre sınıflandırıyoruz hatta bazen ona göre sevip sevmediğimize karar veriyoruz. dolayısıyla ayrı siyasi görüşlerin ateşli şekilde tartışıldığı bir kız istemede küslük,kız vermeme/almama gibi olayların gerçekleşme ihtimali düşükse de dünürler arasına içten içe bir soğukluk girmesi muhtemel. konuyu elinizden geldiğince siyasetten uzak tutun efendim." ee havalar da ısındı" muhabbeti candır.
  • bizim evde kuzey avrupa sineması konuşulduğu için dahil olmadığımız grup.
  • ağır gerginliğe sebep olur, hayır gittik benim dayı ağır chp'li, adamla bitlis'e gittik orda bile bölge esnafına propaganda çekiyor ki, baba rahmetli olduğu için el mahkum dayıyla gitcez ama binbir uyarı dayı siyasete getirme sakın konuyu, adamlar akp'li aman diyim, onlar getirse bile sen kıyısından köşesinden geç diye diye gittik, adam durur mu ufak ufak söylendi ama korktuğumuz başımıza gelmedi, dayı siyaseten bozulmadan atlattı süreci ama kızı istedi vermeyince ağır bozulmuştu*
  • kızı vermezlerse kaos çıkabilir. ama...
    (bkz: diyelim ki kız kardeşi oldu o da olumlu)
  • evdeki dengeleri bozar.

hamza hamzaoğlu'nun yardımına ihtiyaç duyulur.
hesabın var mı? giriş yap