şükela:  tümü | bugün
  • aracım için kendilerinden lastik almayı düşündüğüm websitesi. bayilere göre fiyatları gayet iyiye geliyor, lastik üretim yılları için de genellikle son 1 sene olarak bilgi girmişler.

    hadi hayırlısı bakalım.

    edit: lastikleri buradan almadım. yakınımda distribitör bir bayii buldum ve gittim oradan satın aldım. neredeyse burası ile aynı fiyat verdiler, üstelik montaj, balans ve rot check-up'ı da bedavaya gelmiş oldu. sanırım internetten lastik almak henüz daha o kadar da uyguna gelmemiş.
  • ağırlıklı olarak oto lastiği olmak üzere oto aksesuarları ve yedek parçaları satan bir internet sitesi. site üzerinden 4 adet michelin pilot sport 4 lastik siparişi vererek yine kendi tavsiye ettikleri montaj noktası olan anadolu yakasında birlik oto isimli işletmede montaj işlemlerini gerçekleştirdim. öncelikle sipariş verirken lastiklerin 2016 üretim yılı olacaklarını bilerek sipariş verdim ancak gelen lastikleri incelediğimde bir tanesinin 2015 yılı(49. hafta) üretimi olduğunu gördüm. bu çok büyük bir problem olmasa da bir şekilde bana bunun bildirilmesini beklerdim, sonuç olarak siteye olan güvenimi kesinlikle sarsan bir durum oldu.

    bir diğer konu da tavsiye edilen montaj noktası olarak önerdikleri yerin çok düşük kalitede hizmet veriyor olmasıydı. özellikle bulunduğu konum kabus gibi, iş çıkışı 6:30-7 gibi gittiğimde benzerine herhalde hindistan, pakistan gibi ülkelerde rastlanan enteresan bir trafik keşmekeşinin orta noktasında buldum lastikçiyi. asıl yetkili orada olmadığı için dombili bir ergen karşıladı beni, hali tavrı falan rahatsız ediciydi. zaten hiç sevmem arabamın anahtarını başkalarına vermeyi ama öküz gibi "anehteri alayim" deyince dedim bırak ben çekerim nereye çekilecekse, buna tabi iyice içerledi dombili. daha sonra sahibi olduğunu düşündüğüm kişi geldi, gayet güzel muhabbetimizi ettik tatlıya bağladı işi ama bir yeri tavsiye ediyorsan genel hizmet kalitesine bakacaksın, a'dan z'ye her detayıyla.

    sonuç olarak piyasanın oldukça altında bir fiyata satın almış oldum istediğim lastikleri ancak sağladıkları hizmetten memnun kaldığımı ve gönül rahatlığı ile önerebildiğimi söyleyemem. bu şikayetlerimi aynı şekilde müşteri hizmetlerine aktardım, gelecek olan cevap şekillendirecek aslında kendileri hakkındaki görüşlerimi. bekleyip görelim.