1510 entry daha
  • şu yaşıma geldim, hiç tatmadım intikam duygusunu. aklımdan geçirdiğim oldu ama bana o kadar yabancı bir his ki, nasıl yaşanır ve bununla nasıl baş edilir bilemediğimden uzak durdum, cesaret edemedim belki de.

bir yandan da, belki sandığım kadar haklı değilimdir şüphesini taşıdım. çünkü bana kötülük yapan birinden intikam aldığım vakit, artık ben de o kötülüğe ortağım demektir. aradan belli bir zaman geçtikten sonra diyelim ki öğrendiğim şeyler o kötülüğü bir parça haklı çıkardı... yani diyelim öyle oldu... napıcam ben bu yaptığım karşı kötülükle?

intikam demek, kötülüğe bulaşmak demektir bence, bir benzerini yapmaktır. siktiret, allahından bulsun derim.

bariz olarak kötülük gördüğüm insanlara karşı da hiç bir şey yapamadım. arada bu konuda kendimi ezik hissettiğim ve öfke duyduğum oldu ama en azından içim rahat; kötülüğe bulaşmadım, kötüyle kötü olmadım diye avuttum kendimi.

fakat bu demek değil ki bana bir tokat atana yüzümün diğer tarafını döndüm. bu başka bir şey. haksızlığa karşı koyarım, hakkımı yedirmem, kendimi ezdirmem. bu zaten intikam almaktan başka bir şey.
781 entry daha
hesabın var mı? giriş yap