şükela:  tümü | bugün
  • bu da mı başıma gelecekti dedirten olay...bu sabah kartımdaki tüm bakiyenin abd'den yapılan bir kopyalama ve alışveriş işlemiyle sıfırlandığı öğrendim...normalde herhangi bir alışveriş için banka sms onayı ister, bilgi gelir ama bu başıma gelirken bankadan bir şey gelmedi..bunun nedeni ise alışverişin 3d security istemeyen bir siteden yapılmış olmasıymış. kartları iptal edip, bankaya itiraz formunu gönderdim, itiraz olumlu sonuçlanırsa 7 iş günü içinde harcanan tutarın kartıma iade edileceği belirtildi.

bankalar bu durumda olumsuz geri dönüş yapabiliyor mu? aynı durumu yaşayan veya bilgisi olan yazarlardan bilgi lütfen..

ayrıca bu kredi kartı hackerları kart kopyalamayı hangi açıktan yararlanarak yapabiliyor? bilgi paylaşımı rica ediyorum..

edit: işte hsbc farkı...7 iş günü dediler, itiraz formunu alır almaz ertesi gün iade edilmiş hesabıma.
  • 3d secure icermeyen alisverislerde paranızı geri alma ihtimaliniz cok yuksektir. mastercard ve visa’nin bu alisverisler icin bankalara destek verdigini biliyorum.
    buyuk ihtimalle alisveris yaptiginiz web sitesi hacklenmistir. saldirganlar kart bilgilerinizi bu yolla elde etmislerdir. tabii baska seçenekler de mumkun. pos cihazi, atm uzerinden kopyalama veya internet sitesinin bilerek kartinizi kopyalamasi gibi.
    internetten alisveris yaparken guvenilir sitelerden sanal kart ile yapmanizi tavsiye ederim.
    gecmis olsun.