• dağıtımını tuborg'un almasıyla türkiye'de daha çok tanınacak bira. tad olarak amstel'e çok yakın. buğday ve arpa maltı içeriyor. bayinizden isteyiniz.

son dakika gelişmesi: fıçısı da geliyormuş.

tadım sonrası edit: bu bira ülkemize giren ikinci çeşit kronenbourg. tuborg'un dağıtımını aldığı blanc versiyonu. bense bir anlık heyecanla premium lager versiyonunun özelliklerini yazmışım. blanc versiyonu karamel, limon, portakal, kişniş aromaları içeriyor. yaz birası. aromaların hepsini alıyorsunuz, ama yine de birşeyler eksik. doygunluk hissi vermiyor. yoğunluğu ya da bir kıvamı yok gibi. tuborg'un hoegaarden ile olan sözleşmesi bitti ve blanc'ı onun yerine pazara sokmaya çalışıyorlar. hatta kulislerde hoegaarden ile efes grubunun anlaştığı söyleniyor. bu durumda tuborg'un pazar payının düşeceğine inanıyorum.
  • yine ilk benden duymuş olun, yakında türkiye'de bulunabilecek olan fransız birası.

• süper fransız birası
    fransa'nın efes'i
  • tuborg'un ithal ettiği versiyonunun içinde de glikoz şurubu bulunuyor.
    yani bu haliyle çöp.
  • leffe > stella artois > 1664 > kronenbourg

bu arada 1664 ayrı, kro ayrı biralardır. karıştırmamak gerekir.
  • bunun blanc olanı en sevdiğim bira. son günlerdeki gelişmelerden sonra ise daha iştahla tüketeceğim.
  • blanc in uzerine yaz birasi tanimam (leffe le kapisabilirler gerci)
  • buğday birası varken arpa suyu tüketmenin manasızlığını gösteren biralardan biri.

şu an blanc versiyonunu içiyorum. bu nasıl lezzettir arkadaş? benim için weihenstephan'ın bir adım önüne geçti. portakal aromalı ve hafif şekerli tadı harika. şişesi de çok karizmatik.
  • vallahi meraktan 33'lüğüne 11 tl para verip aldım.fena sayılmaz.hatta yazın ferahlamak için içilecek en güzel bira.
    ama ucuz da olsa bi tuborg gibi her zaman içilecek bişey değil.
    kaç çeşidi var bilmiyorum ama benim içtiğim fresh & fruity idi.
    yani siz gene de 11 liranızı piç etmeyin:)
  • müthiş bir aromaya sahip özellikle yazın tüketilmesi inanılmaz keyifli olan bira. bulduğunuz yerde gömün gitsin. an itibariyle 51 lira'dan satılıyor 50'liği. afiyet olsun.
hesabın var mı? giriş yap