• icimi parcalayan haber.

evet o bir kurt kizi. elinde silah kobani'de vatanini savunan kurtlerden sadece biri. akranlari "bugun hangi cantami alsam da hangi bara gitsem acaba" diye naz yaparken o elinde tufek kum torbasinin ardinda "bugun de yasar miyim" derdinde.

olmamis iste. esi dostu icin kendini feda etmis genc bir kiz. isid kopekleri tarafindan katledilmis.

ayrica sozlukde de pek ilgi gormemis. neden ben de bilmiyorum. haberin linki asagida. video'yu da izlemenizi oneririm.

http://www.nbcnews.com/…illed-battling-isis-n339566

ozelden mesaj yazacaklara simdiden edit: pkk'li falan degilim, oz be oz turkum ama once insanim. soyleyeceklerim bu kadar.
  • daha önce kim bilir kaç türk askerini şehit etmiş olan bir teröristin mutlu sonu.

neymiş isid ile savaşmış. lan geri zekalı bu karı bizim askerimize de silah doğrulttu kaç defa. bir de öz türk'üm diyor, öz geri zekalı..
  • (bkz: telef olmuşa katledildi demek)
    not:ısid'in de amk.
  • ya arkadas ne fesat fikirlisiniz yav.

haberi internette haberlere bakarken gordum, video'da roportajini gordum icim acidi. dedik ki simdi universite'de olmasi gereken kizin ne isi var cephede? bunu sorayim dedim.

adam baslamis bela okumaya. pkk orospusu demis.

su video'daki roportaji seyredip, bu kizin oldugunu bile bile arkasindan les, orospu diyenin insanligindan suphe ederim ben.

kaldi ki "mehmet"e daha once ates ettigi ne belli. o da ayri muamma.
  • bu başlık bana eski bir tartışmamı hatırlattı. tam bu terörizmin hat safhada olduğu zamanlarda ölen askerler için allah rahmet eylesin bile diyemeyen, evinde rahatca oturup sıcacık çayını yudumlayan eski bir arkadaşım, hava saldırısında ölen 35 kişi için bayrağı çekip insanlık adına tepki verdiğini beyan eden bir davranış sergilemişti. ben "-peki ya şehitler için bu tepkiyi neden vermedin?" diye sorduğumda ister veririm ister vermem demişti.

demem o ki, insanlıksa insanlık, göze göz dişe diş bütün haksızlıklara. yoksa yemişim senin insanlığını...
  • herhangi bir yakınının canı pkk tarafından alınmamış orospu çocuklarını yasa boğan gebermedir.

bir yakınını kayıp versen duramazdın!

senin ben insanlığını sikeyim!!!

edit: şimdi git bu zırvalarını bir şehit yakınının yanında yap, git gözlerinle şehitliklerde yatan gencecik fidanlara bak.
  • ilgili şahıs katledilmemiş, itlaf edilmiştir.

tanım: bi tarafımda olmayan gelişmedir.
  • içimi hiç de parçalamayan haber. benim içim ne zaman parçalandı bak anlatayım,

bir gün köye gittik, annemlerin evine komşu bir evde yas vardı. 20 sene çocukları olmamış, seneler sonra bir oğulları olmuş bir aile otururdu. adı ateş'di. annesinin nur yüzlü yavrusu, bir evin tek çocuğu. askere gitti, cenazesi geldi, biz cenazesine gittik. ben 20 sene sonra kavuştuğu oğlunun arkasından bir günde yaşlanan annenin feryatlarını duyduğumda içim parçalandı. hala aklıma geldikçe parçalanır. o eve düşen ateş hiç sönmedi, hala gittiğimde annesinin ağıtlarını duyarım, yine içim parçalanır. seneler önce yandı o ateş, hiç de sönmedi. "ateş" toprak oldu, gitti, yaktığı ateş bir evde hala yanıyor, o ev yıkılana, içindekiler ölene kadar da yanacak. kaç evde yanıyor hala senin görmediğin ateş biliyor musun? ölenler öldü, kalanların ateşi söndü mü sanıyorsun? sönmedi, o ateşler hiç sönmeyecek.

benim içim o gün bir annenin "gitme oğlum" feryadıyla yandı. o gün bugündür de yanar hala.
  • bir teröristin öldürdüğü başka bir teröristtir.
    sikecem hümanizminizi üç beş ay önce de türk askerini öldürmek için pusuya yatıyordu bu hainler.
    ne meraklısınız amk vatan hainlerini övmeye
    öz be öz türkmüş bir de bunu yazan ayn el arab'tan önce ne halt yiyormuş bu viyan hiç düşündün mü
  • eğer pkk sempatizanıysan buna üzülebilirsin, bunda bir beis yok. neticede herkes kendi kayıplarına üzülürken karşı tarafa seviniyor. pek normal olmasa da anlaşılır bir şey bu. ancak kendi isteğiyle dağa çıkıp silahlanmış birine "vah vah öldürmüşler sabiyi" muamelesi yapmak da ne ameke. gönüllü lan bu insan savaşmaya... bizim mehmetçikler gibi zorunlu olarak da gönderilmemiş oraya. bizzat kendisi seçmiş bunu ve sonucunda da öldürülmüş. yok yaşıtları hangi bara gideceğim diye düşünürken bu hayatta kalır mıyım diye düşünüyormuş. düşünmesin o da gitsin bara. ha savaşmayı seçiyorsa, insan öldürüyorsa ölmeyi de kabul etmeli. yaptığı işin doğal risklerinden biri bu.
hesabın var mı? giriş yap