şükela:  tümü | bugün
 • sol frame'de sürekli açılan kuşak eleştirisi başlıklarından anlaşılabilecek gerçek.

  mesela dün gündemde z kuşağını adam etme yöntemleri diye bir başlık vardı. ortalama iki günde bir böyle kuşak yerme veya kuşak yüceltme (bu daha nadir) başlıkları peydah oluyor. kimse de çıkıp demiyor ki aga bu nedir?

  insanların çoğunluğunun düşünmekten yoksun olduğunu düşünüyorum. yani yolda giderken böyle bir insana denk gelme ihtimalimiz daha yüksek. bu yüzden düzgün iletişim kuran, nazik insanlara denk gelince şaşırıyoruz. kuşakların zamanın getirisi olan özellikleri onlara atfetmektense bu mantıkla düşünmek daha iyi olmalı. misal, yaşlıların çoğunluğunun mental yapısı malumunuzdur. bana ezici çoğunlukla piercingime, dövmeme laf söyleyen amcalar, teyzeler denk geliyor. buna karşın şeker gibi yaşlılar da var. bu yüzden tutup da boomer kuşağı kaba, empati yoksunu gibi vargılar doğru olmaz.

  sonuç olarak, ya kuşak milliyetçisisiniz ya da günlük hayattaki sinirinizi stresinizi atma yöntemi olarak bunu benimsediniz. çünkü nüfusun şu an aşağı yukarı %25'ini oluşturan, kabaca 20 milyon kişiyi genellemek başka türlü açıklanamaz.

  not: keyfe keder boyanmış 2000 model z kuşağı
 • hakli yazar beyani.

  alti doldurulmayan , sozum ona gozlem yapilarak varilan genellemeler sıkıcı ve bayattir.
 • yeni kuşak bizden daha geri kafalı, daha yobaz. eski ergenlerden daha ahlaksız daha sapık. bilim, teknoloji ilerledikçe, geliştikçe bizden daha üst sürüm olmaları gerekmiyor muydu? yoksa idiocracy gerçekleşecek mi?