• dikilitaştaki başkonsolosluğunda türkiye muharip gaziler dernegi üyelerinin sessiz sedasız eylem yaptığı ülke.

bugün önünden geçerken gördüm ama herhangi bir televizyon ya da basın haberinde göremedim.
  • hukumet tarafindan ozellestirilmesi gerektigine halki epeydir inandiriyorlar.
  • dun gece itibariyle, kendisini "isgal topraklari" olarak adlandiran kibris cumhuriyeti'ne elektrik satmaya baslamistir. bu satisi ellerine yuzlerine bulastirmadan basarili bir sekilde gerceklestirebilirlerse, kktc yonetiminin hem muzakere masasinda eli guclenecektir hem de vatandasin gozunde kredisi artacaktir.

(bkz: kıbrıslı rumların kktc'den elektrik satın alması)
  • hepinizin minnet duygusunu sikeyim lan, hesabını verin lan bana ölen dedelerimin, akrabalarımın, kardeşlerimin. sanki türkiye çok mutlu, mesut, muazzam bir ülke de "sömürüye gittiği" ülkeyi daha da beter yapmış. ulan iki dakka şu ülkeye bir bakın ondan sonra. insanların açlıktan ağzı kokuyor be, üç otuz paraya adam öldürüyor insanlar. gören de, sömürdüğümüz o muazzam ülke kktc sayesinde şu anda, götümüzü parayla siliyoruz sanacak. tarihte kalmayalım kabul, maalesef, yapış yapış, cıvık arabeskliğimizi gittiğimiz her yere götürüyoruz kabul. ama bir dur be adam, bir düşün nefret kusmadan. o arabesk, o maganda, o kıro, sırf senin götünü kurtarabilmek için öldü lan. o zaman almanya'yı da işgal ettik di mi, belçika'yı da, hollanda'yı da. git, şengen vizesi'ne başvur, çok yamuk değilsen veriyorlar zaten, avrupa'lı götü yalayacağım diye, türkiye'ye nefret kusma. sanıyor musun ki, o "sömürgeci" ülkenin insanları çok mutlu, o şakirtlerin, o paraya tapan kanı bozukların arasında yaşamaktan. ha diyeceksin ki "lan yarraam ben mi verdim o kadar oyu" diye. haklısın da lan. ne diyeyim, çok haklısın.

ama kişisel mastürbasyonların için, sırf senin için, sırf sen çağırdın diye, başka hiçbir beklentisi olmadan sana yardıma koşan o "magandalar" a sömürgeci deme. zaten adam gibi sömürülseydin, giymeye donun olmazdı pezevenk. bir sakin ol yav, tepkini göster yine, ters gidenlere kız, eleştir ama kimseyi hak etmediği şeylerle suçlama lan. yazık, yani salla tanrı manrı, öbür dünya falan, ama hiç olmazsa hatıralara saygı göster.

not: küfürler için özür dilerim, çıkartmaya yeltendim ama çok anlamsız kaldı entry.
  • küçükken evcilik falan oynardık ya, burası da ülkecilik oynuyor işte.

koftiden meclis, seçimler,
    fason spor ligleri,
    hatta gsm operatörleri bile...
    mesela kthy dayanamadı daha fazla bu oyuna.

kıbrıs çok güzel de, kktc çok komik.
  • erkekler arasında eşcinsel ilişkinin halen yasak olduğu geri kalmış memleket. memleketim. adı batsın. kadınlar arasında eşcinsel ilişki hakkında bir kural yok, viktorya orospusu zamanında onu düşünememiş zira, bizim de viktorya'dan sonra kanun yapacak vaktimiz olmadı tabii (!) hala onun yasalarıyla yaşıyoruz. bravo.

ben hep polyannacılık oynadım, yasada var ama tutuklamazlar kimseyi, o kadar da şuursuz olamayız dedim hep. ama yaptılar. ve benim ahlak yoksunu basınım bu ağır suçluların yakalandıkları (!) pansiyondan kişilerin isimlerine kadar her detayı yargılaya etiketleye okuyucularına sundu. "doğaya aykırı ilişki" yorumuyla. **

doğaya aykırı ilişkilere gelesiniz! kıt beyinliler. kimlikle avrupalı olunur sanan gerizekalı insanların yaşadığı geri kalmış memleketim. seçim öncesi bu utanç verici yasayı değiştirme gündemi olan bir tek parti vardı. tek oyumu onlara verdim. gözümde en devrimci onlardı. ne barış ne ekonomi kıbrıslı'nın elinde değil. ama bunu değiştirebilirdik. yapmadık. elimizden gelebilecek tek ilerleme buydu ve yapmadık. eşşekler tepsin kıbrıslı seni. ne varoluşu ne mücadelesi? boş laf...
  • bandista'nın, üzerine güzel bir şarkı yaptığı adadır.

hiçbir yerin şarkısı
hesabın var mı? giriş yap