• sisman ama gelecek vadeden bir defans oyuncusudur.
  • güçlü fiziğiyle tottenham'ın herşeyi,rakip forvetlerin korkusu.
  • bir türlü ünlü olamayan ve bunun nedeninin çözemediğim siyahi defans adamı.
    en az sol campbell ayarında olan esmer kardeşim; bir john terry'e gösterilen saygının, bir rio ferdinand'a gösterilen itibarın yarısını görememektedir.
    kaldı ki kendisi has be has bir ingiliz vatandaşıdır.
    üstüne üstlük 20 küsür kez milli olmuştur.
    bu adamın kaderini kısmetini bağlayan şey tottenham'ın cenabetliğidir heral diyip işin içinden çıkarım..
  • the daily star gazetesinin haberine göre tottenham'daki geleceğini tehlikeye atmamak için, milli takımı bıraktığını açıklayan futbolcu.
  • dizlerinden dolayı sezonun yarısını revirde geçiren, hatta haftasonu maça çıkabilmek için bazen haftaiçi hiç idman yapmayan bir oyuncu. dizleri sorun çıkarmasa çok daha iyi yerlerde olabilirdi şu an. sanırım diz problemi de geçebilecek cinsten bir şey değil. yazık.
  • oynayabildiğinde görüp görülebilecek en iyi stoperlerdendir. lakin maç oynama sıklığı halley kuyruklu yıldızının görülme sıklığıyla aynı düzeydedir.
  • ledley brenton keane. bu sezon sağlıklı olduğu süreç içerisinde tottenham'da michael dawson ile çok hayvani bir ikili kurdular. takım şampiyonlar ligine kaldı. takım, basın, fan, ve fm istatistiklerini bir kenara bırakırsak kendisi kesinlikle john terry ve rio ferdinand'dan çok daha yeteneklidir. pozisyon alma yeteneği desen var, güç kuvvet, boy fizik herşey var. müdaheleleri yerinde. az faul yapar. iki ayağını da kullanabiliyor. thierry henry ve jamie carragher kendisini premier ligde oynayan en iyi stoper olduğunu söylemiş, ben de wikipedia'nın yalancısıyım. zeki bir herif, hem saha içi hem saha dışında. (geçen sene birilerini dövmüştü ama hangimiz dövmedik)

peki bu adam neden böyle? kendi takımında bile bir sezonu çıkaramıyor. nedir bunun derdi?

efendim bu gariban arkadaşımızın dizleriyle ilgili kronik bir problemi var ve bu sakatlığın bir tedavisi yok. kendisi haftada bir maçtan fazla maç yapamaz, sezonun tamamında oynayamaz, takımla beraber antrenmana çıkmaz kendi kendine salonda özel antrenman programları dahilinde çalışır. hiç bir zaman tam olarak fit durumda olamaz buna karşın eşşekler gibi performans gösterir.

capello da kendisinin en iyilerinden olduğuna dair zamanında bir sürü açıklama yaptı ki hani capello'da öyle kolay kolay futbolculara övgü yağdırmaz.

neyse bu entryi neden girdiğimi söyleyeyim, adamın dünya kupası için gidecek 30 kişilik kadroya alındığını farkettim. çok mesudum. kadro 23e inecek belki ama içimde bir umut bu eleman da belki gidecek diye sorgulatıyor. ilk 11 başlayamasa bile kendisi birinci yedek tercih olmalı.

falan filan. iyi herif. seviyorum bunu.

edit: gerçi bu saydıklarımı yazarken takım arkadaşı michael dawson'ın varlığını unuttum. herif kaptan oldu takıma, sezonun en iyi 11ine falan seçildi.

neyse.
  • tottenham hotspur takımının ingiliz defans oyuncusu. dizindeki kronik sakatlığı nedeniyle tam performans gösteremeyen, harry redknapp'ın planlarını yaptığı sırada hep göz önünde bulundurduğu güçlü oyuncu. mesela pazar günü qpr maçı ve çarşamba günü liverpool maçı var. bu durumda bu defans oyunucusu pazar günü oynamaz ve liverpool maçına saklanır.
  • 31 yaşında futbolu bıraktığını açıklamış tottenham kaptanı.
  • diz sakatlığı yüzünden futbola erken veda etmek zorunda kalan spurs efsanesi. bir bayrak topçu daha eksilmiş oldu böylece futbol dünyasından. jübilesi 2012/2013 sezonu sonunda yapılacakmış.
hesabın var mı? giriş yap