• ne zenbook ne airbook, üstüne cihaz tanımam. bir iki nesil eski olsun ama pili falan sağlamsa* , düşünmeden alın derim tabi sıfırını değil.
  • 8000-9000 lira arasında değişen fiyatlarla piyasada bulunan inanılmaz pahalı bilgisayardır. tam olarak iş için üretilmiştir. fabrikam bana vermese yanından bile geçemem ama işte i love my fabrika. masa üstünde bütün aparatlarının takılı olduğu harici bir port vardır. bu port üzerinde internet, güç kablosu, ne biliyim ekran bağlantısı falan bulunur. hepsi de tek kabloyla laptopa bağlanır.

bir laptopa bu kadar para verilir mi bilmem ama hakikaten hem şık, hem de çok kullanışlı. ayrıca lenovo s90 kullanan birine göre de iyi bir lenovo müşterisi olduğum söylenebilir. *

edit: bendeki düşük modelmiş mk
  • 6. nesil modellerine türkiye'de 16 bin lira fiyat çekilmektedir mevcut kur sebebiyle. 1700-2200 dolares amerika fiyatı olan ürüne neredeyse üç bin dolar karşılığı fiyat belirleyenlere buradan saygılarımı sunuyorum.
  • yaklaşık 6 aydır i7 8gb olanını kullanıyorum. çok hafif, bataryası muzzam gidiyor. performansı da harika.

pahalı alet ama kesinlikle tavsiye ederim.
  • ya ince küçük iş bilgisayarı olarak ideal ölçülerde. ama ben bu bilgisayarlara neden doğru düzgün bir ekran kartı konmadığını çözebilmiş değilim. ekran kartı olmayan bir bilgisayara 1000 usd'den fazla para vermek bana enayilik gibi geliyor. elim gitmiyor o yüzden bunları almaya. en son vaio z serisi almıştım, on numara beş yıldız bilgisayardı, sonra oyun bilgisayarlarına dönmek zorunda kaldım.
  • yıllardır bir ıt ci olarak hayalini kurdugum makineye şu an sahibim.
    3. nesil i7-5600u 8gb ram 512gb ssd li versiyonunu anakartı ölü diye 2500'e aldım. hemen 2700'e anakart bulup taktım ve işlem tamamdır. bataryasıda sağlıklı %75 civarında. alet fena.

tanım: notebook ihtiyacınız varsa tek seçenek normalde laptopların ömürleri 2 yıldır. sonra cortlarlar heleki o oyun cihazı diye satılan şeylerin tamamen aldatmaca oldugu yerde al bunu geç.

alternatifler :
    1. normal notebooklar. 2 yıl da performansının %50 si gider.
    2. oyun bilgisayarları 2. yılda aşırı gürültülü çalışan ofis makinesine dönüşür. ve kirli olur.
    3. macbook : çöp.

tek gerçek x1 carbon.
  • windows 10 ile beraber harika calisan performansli, hafif bir o kadarda $ik ultrabook bunu aldiktan sonra en az bir dort sene yeni bilgisayar almaniza gerek yok.
  • şirketimiz saolsun bize de bu makineyi kullanmak nasip oldu, cihaz zaten canavar da ergonomik olarak da hafifliği inceliği çok iyi.
  • dokuz yil, dort farkli jenerasyonda macbook pro macerasinin ardindan 7. jenerasyonunu birkac ay kullandim. genel olarak da sasirtici derecede sevdigim bir alet oldu.

form faktoru basarili, plastik mat kasasi inanilmaz tatli ve aluminyum'u aratmiyor. boyutu enfes, sadece 1 kilo ve 14 inc ekrani tasinabilirlik ve uretkenlik arasinda guzel bir dengede. klavyesi e-f-s-a-n-e. port secimleri harika, pragmatik. ve dongle'siz yasam ile usb-c thunderbolt guzelliklerinin orta noktasinda. ekran cozunurlugu 1080p olan modelde kagit ustu etkileyici bir yonu olmasa da, mat olmasi ve kaliteli bir panelinin olmasi pozitif, tabii ki bir macbook degil bu konuda. trackpad'i kucuk ama kalitesiz degil, bayagi yasanabiliyor.

ben cok sevdim bu aleti; macbook istemeyen, macos'in guzelliklerine aldiris etmeyen ya da henuz kesfetmemis, windows ile ya da unstable linux distro dunyasinda yasayabilen kisilerin tercih edebilecegi bir bilgisayar. paradan bahsetmiyorum dikkat ederseniz, cunku bu paraya babalar gibi mac de alabiliyorsunuz.

macbook'un piyasadaki tek kaliteli secenek olmadigini gormek guzel bir deneyim oldu benim icin. ama macos ekosistemi hala rakipsiz.
  • dell inspiron 1545+ 2000 lira karşılığında 2. jenerasyon modelini tanıdıktan aldığım laptoptur. garantisi daha yeni bitti, iş yerinde zaten pc olduğu için, film izlemekten başka hiçbir işte kullanmıyorum.
hesabın var mı? giriş yap