• valla eklemisken super baba, ikinci bahar, bizimkiler, vb. gibi tum baba dizileri de ekleyin, youtube'da aramayalim.
  • imzaladim. maksat safimiz belli olsun.

o gemi gelecek diye bekleyen ismail abi varken ben olmayacaksa da imzalarim, n'olmus yani ?
  • hadi netflix siz ergenleri ciddiye aldı buna razı oldu diyelim, bakalım onur ünlü ve oyuncularda, senaristte böyle bir heyecan, istek var mı acaba? güzel bir diziydi, zamansız görünse de tadında bitti. herkes başka işlere, hayatına geri döndü, siz hala aynı çocuklukların peşindesiniz. bi büyüyün be.
  • biliyorum, şimdi tekrar çekilse eski tadı vermeyecek ama olsun. ismail abi misali, o geminin gelme ümidi bile heyecanlandırıyor. madem yaptınız bi hayır bari bir de amirim için yapın.
  • lan adamsaniz yapin lan. behzatla leylayi yayinlayin; 3 ogrencinin netflix parasi benden. at fava bekle.
  • netflix'in lokalize edilmiş yapımlara destek verdiğini bilmeyenler tarafından reddedilmiş kampanya. lakin marseille (fransız), 3% (portekiz), ingobernable (ispanyol), hibana (japon), suburra (italyan), dark (alman) içerikli kendi yapımlarına sahip netflix.

elbette global düzlemde bakıldığında türk mizahı dışarıya pek hitap etmeyebilir; ama sonuçta mars'ta çekilmedi bu dizi, mizah evrenseldir. dünya standartları deyip hem tekniğiyle, hem senaryosuyla ve hem oyunculuğuyla başarılı bir yapımı çıta altı gösteren pasif agresiflerle aynı havayı solumak zorundayız.
  • başarıya ulaşmamasını umduğum kampanyadır.

ya l&m'yi ilk bölümü yayınlandığı günden itibaren izledim. ilk 2 sezonu efsaneydi. sonrasında kendini tekrar ettiğini hepimiz biliyoruz. mecnun'la başlayıp, ismail abi'yle devam edip, erdal bakkal'la sonlanarak bütün karakterleri sırayla tükettiğimizi biliyoruz. dizideki asıl leyla'nın ayrılışından sonra yaşanan leyla enflasyonunu, ve hiç birinin bi türlü olmayışını biliyoruz. diziye ben de özledim dizisinde hazin bir son yazılıp, izleyiciyle paylaşılıp kafamızda bir final yaptırıldığını biliyoruz.

e kardeşim bırakın da şu dizi efsane olarak kalsın. illa tekrar başlayıp 6 bölüm geçince leyla ile mecnun olmamış mı diyelim. eski tadı alamıyoruz diye buraya gelip yakınalım mı -ki öyle olacağına adım gibi eminim- her şeyin bir sonu var evet dizi apar-topar bitti ama zaten bitmese dizi çoktan topallamaya başlamıştı. bu diziyi artık bir film paklardı onun da içine ettiler zaten ben de özledim dizisinde, ağır bir spoiler'la.

eski bölümleri izleyin benim gibi. böyle bir dizi vakti zamanında yapıldığı için ve siz de buna şahit olduğunuz için, 15 sene sonra kült bir diziyi sizden sonraki nesile artistlik yaparak anlatabileceğiniz için mutlu olun. ve sizin fanatiği olduğunuz bu dizi sistem eleştirisinden dolayı göğsünde bir madalyayla yayından kalktığı için gurur duyun. bir l&m severle karşılaştığınızda dile pelesenk diyalogları seslendirin karşılıklı. çünkü l&m bir diziden daha fazlası artık bizim için, yenisi çekilse bile artık bizdeki manasını karşılayamayacak kadar hem de.

veda yazısı gibi olmuş. bir şarkıyla kapatiyim bari. çakallık yapmayın, yaşanılan şeyin güzelliğinin farkına varın ve mutlu olun :)

kireçburnu çakalları
  • imzamızı attık geçtik sahile bekliyoruz.o gemi gelecek.
  • imzaladım

ee şubat da yayınlansın o zaman*
  • yüce rabbimden dilerim ki ismail abimizin gemisinin geldiğini bu gözler görsün.

(bkz: o gemi bir gün gelecek)

çaktım imzayı. ya tutarsa?
hesabın var mı? giriş yap