• kendisine sonsuz saygı duyuyorum ama leyla ile mecnun kafası yaşayan insanlarla hep daha iyi arkadaşlığım oldu.genelleme yapmaktan nefret ediyorum ama sanırım leyla ile mecnun dizisi benim için turnusol kağıdı görevi görüyor.

not:istisnalar kaideyi bozmaz.
  • şahsen gülmedim. gülecek kadar ince bir zeka işçiliği görmemişim demek ki. çok da kafaya takılacak mevzu değil.
  • hiç izlemedim dolayısıyla gülmedim
  • leyla ile mecnun izledim ama sevmedim diyen insanla muhatap dahi olmam. kırmızı çizgidir.

edit : at gibi eksi oy veriyorsunuz görüyorum buradan. seri eksi oy verenlerin tuttukları takım küme düşsün.

çengel bulmaca çözerken resimdeki sanatçıyı bulamayın e mi.

kazı kazan alın da kazımaya son bir kuruşunuz olmasın.
  • her ne kadar (bkz: burak aksak)’ı sevsem de leyla ile mecnun’un hiç bir sahnesinde gülmeyi geçtim mimik bile oynatamadım. istemediğimden değil denedim, uğraştım, insanlar bunda ne buluyor diye izledim ama olmadı, 10 dakikadan fazla bakamadım. hiç bir türk dizisi (bkz: kardeş payı)’nın bıraktığı etkiyi yüzümde ve kalbimde bırakmadı bırakmıyor.
  • saygıdeğer insandır
  • zorla gülmeye çalışmışlığım vardır.
  • absürt komedi sevmeyen insandır.

ben her türlüsünü çok sevdiğimden katıla katıla gülerek izlemişimdir bir çok bölümü. ama sevmeyenler de olabilir. çok da vurmamak lazım. ama yukarıda bahsedildiği üzere sevenlerle kafalar daha bir uyuşuyor tabi.
  • çok denedim izlemeyi baya da zorladım ama olmadı ekip on numara hepsi ayrı ayrı çok iyi oyuncular ama dizi bilemiyorum altan bilemiyorum.
  • leyla ile mecnun'dan kahkahayla gülmeyi bekleyen diziden anlamıyordur. eğlenceli ince espirileri ve göndermeleri olan dizidir leyla ile mecnun, zaten dizinin kurgusu ve karakterleri absürtlüğün ve mizahın kendisidir. dizide geçen olaylar normal insanların başından geçse (iş bulamayan ismail abi, karısı kaçan iskender abi, bir türlü tutunamayan yavuz vs) acıklı bile olabilecekken bu dizide izleyenleri eğlendirir.
hesabın var mı? giriş yap