• sadece bir partinin mitingine gidiyorsun ve kim olduğu bilinmeyen birilerinin topu topu 60-70 yıllık ömürlerindeki kişisel çıkarları uğruna patlattıkları bombayla 2 bacağını birden kaybediyorsun.

bu dünyanın yükünü taşımaya yürek gerekiyor, canından, bacaklarından vazgeçenlere bin selam olsun.
  • hic tanimadigim halde icimi fena halde acitan bir hale dusen insandir. hem de boylesine adice ve haince bir hareket yuzunden. gule oynaya gittigi bir mitingden omru boyunca sakat kalacagi bir konuma dusmek insanin yuregini dagliyor. kendisinin bu duruma dusmesinde herhangi bir sorumlulugu olmamasini, adaletsizlik filan gibi seyleri zaten geciyorum, o konuda buyuk sinirliyim.
  • durumunun kritik oldugu söyleniyor, elimden bir sey gelmedi, dua ettim kendisi icin göklere.

dayan kardeslik, birakma bizi. bir gün bu topraklarda insanlar özgür olacaksa, senin ve ailenin ödedigi bedeller dahildir o hesaba. kahrolup da ucunu birakirsam, umutsuzluga düsersem hakkin helal olmasin.
    diren bacilik, kanimiz, kemigimiz üzre kurulu saraylari yikacagiz daha baslarina, dayan. hizir yardimiz olsun.
  • lisa... diyip bi duruyorum. acısına mı yansam, kulağının ardındaki papatyasına mı hayran olsam... lisa ne güzel bi kadın. benim korku filmi izlerken bile tahammül edemeyip gözlerimi kapadığım sahneyi reelde yaşamış ve direnmiş bi kadın. nefrete, şiddete, katliama, savaşa, kendisinden çalınan bacaklarına, reva görülen o büyük acıya gözlerindeki ışıkla, içindeki güçle cevap veriyor; tıpkı uzun süredir direnen ve zafere ulaşacağına inandığım kadim halkı gibi. selam olsun.
  • şu acı yazıda "biz, bu ülkede üst üste felaketler yaşıyoruz, yas tutmaya bile zaman bulamıyoruz" diyen ve "her şey boşuna mıydı?" soran güzel insan.
  • https://www.generosity.com/…ontinue-making-films--2

şu linki tıklayarak veya paylaşarak kendisine yardım etmek mümkün. böyle bir acıyı yaşayan bir yönetmenin nasıl filmler çıkaracağını düşünemiyorum.
  • sanat yönetmenliğini ve oyunculuğunu yaptığı "vesarti (gizli)" isimli filmin fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.
  • tekrar yürüyebilmesi için çok faydalı bir kampanya başlatılmış."lisa gibi toplumsal meselelere öncelik veren kadın sinemacılara türkiye ve dünya sinemasının ihtiyacı var. lisa ayaklandığında hepimize yol göstereceğine ve ortaya koyduğu üretimlerle, farkındalık yaratacağına inanıyoruz."
  • bacak protezleri için başlatılan kampanya sevindirici olmuş yönetmen. desteklesenize.
  • umarım yeniden yürüyebilir. sinemaya dönebiir.
    allahım düşündükçe kafayı yiyecek gibi oluyorum. sen hayalleri peşinde koşan bir genç kız. bir gün bir anda iki bacağını birden kaybet..
hesabın var mı? giriş yap