• tom hardy bu filmde orijinal üçlemede mel gibsonun giydiği kullanılmış ceketi giymiştir. *
  • güzel bir filmdi. söylendiği gibi aksiyon hiç durmadı. üzerine katlayarak devam etti.
    bu film bize bir şeyi daha göstermiş oldu. din sömürüsünün her zaman olduğunu ve olacağını.
    filmin başında max'ın yakalanışı biraz basit geldi bana.

filmin en sevdiğim ve aklımda kalan repliği ise şu oldu;

-ne yapıyorsun?
    +dua ediyorum.
    -kime?
    +kim duyuyorsa.
  • 4d olarak sakin izlemeyin, ic organlariniz yer degistiriyor :)
  • filmin başlarında biraz konuya adapte olmakta zorlanılsa da sonradan konunun çok da önemi olmadığına karar verdiğim, aksiyon ve görsel efektte cidden aştığını düşündüğüm ciddi derecede sevdiğim film.

dipnot: galiba herkes gibi ben de gitariste bayıldım; filmdeki en güzel ekstra..
  • hayatimda izledigim en guzel hic bir sey anlatmayan film.
  • dün gece sinemada izleme fırsatı bulduğum film. öncelikle söylemek gerekir ki mad max 1-2-3 atmosferine sadık kalınmış, beklediğim bir şey değildi bu. başlangıçta da kısa bi anektod vermiş üçlemeyi izlemeyenler için, yeterli midir bilemem izlemeyenlere sormak gerek. ortada pek bir senaryo yok, max de olmasa olurmuş açıkçası. o kadar yok ki filmde, yerine aydemir akbaş'ı koysan da sırıtmazdı fazla. ortada değerlendirilecek bir senaryo yok ama yönetmenliğe 10 üzerinden 9,5 vermek istiyorum. elindeki tek malzemesi aksiyon olmasına rağmen bu malzemeyi iyi işleyerek kotarabilmiş işi.

--- spoiler ---

evet filmde max yok. film bildiğimiz o post apokaliptik dönemde yaşanan bir olayı anlatan film olmuş, araya da azıcık max sıkıştırılmış. mekanları ve üçgen formasyonda ilerleyen araçları görünce içim bi kıpır kıpır oldu, özlemişim görmeyeli. film baştan sonra salt aksiyondan ibaret olsa da en azından bu kısım çok iyi becerilmiş. kum fırtınasına girme sahnesi olsun, tırın önündeki zamazingoyu indirip kumla kendini söndürme sahnesi olsun, elektro gitarcı herifin olduğu sahneler olsun, eğilen çubuklu araçlar falan baya keyif verdi izlemesi. bir de paletli bi araç vardı bunların peşine veren, onu en son carmageddon'da görmüştüm.

dediğm gibi mad max filmi olmamış, o dönemde yaşanan bir olayı anlatan bir film olmuş sadece. aksiyondan başka bir haltı da yok ama onu iyi becermişler. izlerken keyif aldım, ikinci kere belki izlerim. sinemada izlenmesinde bir sakınca olmayan, "görece" başarılı bir film. 7/10

edit: 2. kere izledim, sırf the door warrior ve müziklerinin hatrına 3. kere de izlermişim onu farkettim. uzun zamandır böyle güzel bir yönetmenlik izlememiştim, 8/10 yaptım.

--- spoiler ---
  • asıl mad max'le alakası olmayan, hikaye ve olay örgüsünden yoksun, sırf aksiyon üzerine kurulmuş ama aksiyon açısından bile bayan bir film olmuş. ben sinemada izlediğime üzüldüm. evde bir kez izlenebilecek bir film olmuş. mad max'in bir atmosferi vardı, bu atmosferi yansıtmak için salt şiddet ve aksiyona sığınamazsın. fimde karakterler de havada kalmış. zaten öykü de yok. çölde geçen araba kovalamacası. kısacası ben beğenmedim.
  • yok arkadaş ben filmden anlamıyorum herhalde. konu yok, karakter tanıtımı yok, diyalog yok, hiçbir şey yok lan bu filmde. varsa yoksa araba sürüp dövüşen bi takım insanlar. cahil bir adam falan da değilim genel olarak ama bu işlerden anlamıyorum herhalde, adamlar 2.'ye izlemeye gitmiş bunu. hayır filmi 2.'ye izlemek yerine geç otoban kenarına sopa salla, yanına da tak kulaklığı rammstein dinle aynı şey. boşa para vermişsiniz.

tanım: izlemek isteyenlerin sinemaya para vermek yerine, traileri arka arkaya 80 kez izleyerek aynı hazzı alabilecekleri film.
  • tam bir aksiyon filmi gerçi alınan aksiyon kime neye niye belli değil ama gidiyo gene boş vakitte pop corn la
hesabın var mı? giriş yap