• khruangbin'in en sevdiğim güzelliği.

tekrar tekrar dinlememek, hatta suyunu çıkarana kadar dinlememek için hiçbir sebep yok.

klibi ise ayrı bir güzellik. iran "islam devrimi"nin sildiği, mahvettiği kadınlar daha iyi nasıl anlatılırdı, bilmiyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=7hlgqj3imqi
  • kexp kaydındaki laura lee karizmasından etkilenemeyecek insan evladı iki elin parmaklarını geçmez herhalde. acayip.
  • klibiyle beraber izlenmesi gereken bir khruangbin şarkısı.

şarkı bizim alışık olduğumuz arabesk melodilerine dokunuyor ama klibinden bağımsız olarak izleyince mevzu anlaşılmıyor.

klipte sadece kadınlar var. biraz daha derine inmek gerekirse bu kadınların hepsi iranlı. klibin başından beri dansedip gerdan kıran bacılar sonlara doğru "yok oluyorlar".

klip burada. 2.24'te kadınlar bir anda yok olmaya başlıyorlar. reji odasındaki el * kadınları ekrandan siliyor.

keşke iran devrimi ve humeyni denen pezevenk hakkında biraz daha bilgim olsaydı da buraya bu klipteki gerçekleri kanıtlarıyla anlatacak bir entry bırakabilseydim.

şu anda yumruğumu sıkıp havaları yumrukluyorum hıaa.
  • bin defa dinlesem bikmam...lakin boyle bir sarkinin bizim ulkemizden cikmamasi acizlik gostergesi. bu sarkinin kokleri bizde....yazik! elin japonu kendi muzik aletlerini kullanir, amerikali gelir senin muzigini dinler arastirir ortaya boyle bir sarki cikartir ve sen oturmaya devam edersin. otur sen! yat sen! elestir sen!

tanim: erkin korayli donemlerin hasretini giderten enfes khruangbin sarkisi!
  • texas orijinli bir grup bu parçayı yapıyor da bizde neden böyle parçalar yapılmıyor arkadaş ben anlamıyorum. bu parça gayet de bizden, gayet de anadolu rock. defalarca dinlemekten bıkılmayan harikulade khruangbin parçası.
  • bir şarkı olsam bu olmak isterdim herhalde.
  • loop'a alıp çıkamadığım güzellik
  • yerli coverini bulduğum şarkı
  • insanı çok değişik duygu skalalarından geçiren, müthiş bi parça.
hesabın var mı? giriş yap