8154 entry daha
  • olamaz
    açık ve net
    kendimden biliyorum
  • olurlar. ama yeri geldiğinde bazı konularda birbirlerine yardım ederler. bu durum arkadaşlığı bozmamalı yine de.
  • psikoloji, biyoloji olamaz diyor. erkeklerin olamayacağını günümüzdeki araştırmalar bile söylüyor. kadınlar da aynıdır fakat çevre, sosyal algı ile arkadaş olabilir gibi düşünüyor. içgüdü kardeşim, nefesini tutarak intihar etmeni ne engelliyor, hayatta kalma içgüdüsü. peki öbürü içgüdü değil mi? şimdiki bilim camiası freud tezleri yanlış dese de ben hepsinin doğru olduğunu düşünmüyorum. ibneliği cinsel sapıklık dedi diye adamı kötülüyorlar.

erkek ve kadını birbirini arzulaması yaradılış gereğidir. şimdi siz yok arzulamazlar derseniz komik olur.

anne, baba, evlat, kardeş niye birbirini arzulamaza gelince, feremon diye bişey var, biyolojik bir engel. arzuna engel oluyor.
  • cevabı yıllar evvel that '70s show'da verilmiş soru.

https://youtu.be/-sdorwodyl0?si=blssjqwclzs_spi3
  • herkesin görüşüne saygı duymakla birlikte, bu konu açılınca, karşımdaki "arkadaş olunur" dediyse, sadece şu basit soruyu soruyorum:

"senin sevgilinin karşı cinsten yakın bir arkadaşı olsa ne yaparsın?"

çok nadiren, direkt "gayet doğal" cevabını alırım; genelde biraz duraksama olur. o duraksamada gizli işte her şey. o duraksamalarda gizli işte, "o benim kardeşim gibi" deyişler. ah bu susmalar yok mu bu susmalar, beni bitirdi susmalar.*
  • seviyeyi nerede tutacağınla ilgili bir şey.

kadın arkadaşlarım var ama hiçbiriyle bir erkekle yaptığım arkadaşlığı yapamam. bir yere kadar oluyor.. mesela gece yarısı arayıp "gel gezelim" denilmez genelde cinsi latife.. genelde.

ama arkadaşlarım içinde ben kadınlara erkeklerden daha çok güvenirim. o da başka bir şey.

yani bir erkek bir kadınla arkadaş olsa da hemcinsleriyle yaptıkları arkadaşlık gibi olmaz.

olmaması gerekir belki... iğrenç kaçabilir bir yerde hatta. çok zorlamaya da gerek yok.
  • olamaz, olması teklif dahi edilemez.
  • çok çok çok nadirdir. kadın açısından bilemem de erkek açısından illa bi fantezi düşünülmüştür. nerden biliyorsun diye sormayın
  • sevişilmediği sürece arkadaş denilmiyor mu zaten?
  • mağaradan çıkıp modern toplum içinde yaşama arzunuz varsa ve insanların cinsel organları dışında kalp, beyin ile temas ettiğini düşünüyorsanız evet var. ev arkadaşım 8 yıldır kadın evet arkadaşız hayır seks yapmadık.
2 entry daha
hesabın var mı? giriş yap