• beş yıl önce bugün şehit olan kahraman astsubay.

ruhun şâd olsun kardeşim.
  • mekanın cennet olsun be abi. yıllar geçsede unutulmayacaksın. "kahramanlar can verir yurdu yaşatmak için."
  • şehit sağlık astsubayı.

kahraman, cengaver, türk silahlı kuvvetleri'nin ilk komando sağlık astsubayı, baba, eş, yoldaş, kardeş, oğul, arkadaş, candı mekan. kayıp büyük, acı büyük. meslek hayatının büyük bölümünü iç güvenlik bölgesinde geçirdi. kocaman yüreğiyle vatan için harcadı ömrünü. bu sabah şehitlik mertebesine ulaştı güzel kardeşim.
    mekanınız cennet, toprağınız bol olsun şahin bakışlı kardeşim mekan.
  • dört yıl önce bugün şehit olan kahraman astsubay.

ruhun şâd olsun kardeşim.
  • allah rahmet etsin, cennet mekanı olsun kıymetli kardeşim. o da diğerleri gibi gerçek halk çocuğu, halkın elleri, küçücük yaşta asker oldu. küçük zabit okulu olan sağlık assubay hazırlama okulunu bitirerek, komando olmayı, özel kuvetlerde göreve başlamayı tercih edip hayatını vatana adadı. ruhu şad olsun.
  • kendisinin facebook adresi
    https://www.facebook.com/mekan.sahin?pnref=story
    hesabını yaklaşık bir saattir inceliyorum. paylaşmış olduğu şehit arkadaşlarının haberlerini, yorumlarını okuyorum. of diyorum. içim acıyor. ne desem boş.
  • gözümü açtım, helikopterdeydik. sarıldı bana. helikopterin sesinden ayırt ettiğim kadarıyla kurtaracağım seni aslanım dedi. iki kolumdan açtığı damar yolundan torbayla serum veriyor, iki eliyle de serumu sıkıyordu. çok kan kaybetmiştim. serumun damarlarımda gezişini hissediyordum, ellerimi oynattım, ellerim yerindeydi. evet dedim o gün bugün değilmiş, kurtulduk. helikopterden ambulansa götürürken bir kağıda yazdığı numarasını sıkıştırdı cebime. mutlaka ara dedi. aylar sonra aradım, direkt hatırladı beni. normalde sağlıkçılar hastasıyla çok fazla bir bağ kurmaz malum, askerler farklıdır ya da mekan abim öyleydi. yine çukurcadayım dedi, mücadeleye devam diye de ekledi.
    düzgün insandı, işini seven insandı mekan abim.
    askerdi.
    çatışma ortasında kendi gibi bir askere müdahale ederken rahmetli oldu.
    bazı sesler, anlar, görüntüler zihninden silinmiyor insanın.
    silinmesin de zaten.
    rahmeti bol olan rahmet eylesin.
hesabın var mı? giriş yap