• mhp %10 üzeri mi? hadi canım? siktirin oradan. çevremdeki mhp seçmenlerinden (ben de dahil) mehape ye oy verecek adam kalmadı ama anketler hala %10 diyormuşmuş. osmaniye'de anket yapsan %10 zar zor çıkar.

bu arada orc araştırma şirketi sahibinin geçmiş twitter mesajlarının hemen hepsi reisini yağlamaktan ibaret olduğundan, anket sonuçlarına güven sıfırın altında 45*
  • (#71305200) görüyor ve eski bir mhp seçmeni olarak artırıyorum; mhp'nin %3'ün üzerinde oyunun göründüğü bütün anketler ısmarlamadır. kim tarafından ısmarlandığını da siz bilin.
    not: seçimlere çok var ama size seçimlerde mhp'nin stratejisini de tahmin edeyim: seçimlere parti olarak girmeyecekler. akp çatısı altında 40-50 kişilik bir kontenjan alacaklar.
  • ana akım medyada sabah akşam haber olmadıkça oy falan alamaz. türkiyede önemli sayıda insan akşam haberlerinde gördüklerine oy veriyor. boşuna mı medya tamamen ele geçirildi ?
  • anket şirketlerine genel olarak güvenmemekle beraber orc, mak danışmanlık'la beraber akp'nin borazanlığını yapan bir partidir. özellikle gökçek'le çok yakın ilişkileri olduğunu düşünüyorum. genar bile bunların yanında objektif kalır. ha akp'yi iyi gösterene hemen bok atıyorsunuz diye gelecek çomarlara not: orc ya da mak gibi gezici'nin de hiçbir anket sonucunu ciddiye almam bilesiniz, onlar da aynı bokun akp karşıtı olanı.

not: derdim akşener ya da o bu değil, şu anda kim ne alır konuşmak çok saçma, özellikle kampanya dönemlerinde devletin kasası ve yandaş/yalaka medya sağolsun 10 kaplan gücüyle kampanya yürütebilen bir akp olduğu için, son 6 ay ve son 1 ay seçim süreçlerinin kritik noktaları bence. gerisi şimdilik anketin bir tık altı, tahmin yürütmenin bir tık üstü oluyor...
  • akp'nin yüzde 35 civarında göstermeyen anketler yalancıdır. çünkü meral akşenere çok sağlam kayma var
  • ali türkşen geçtikten sonra benim oyumu da almıştır. bu sebeple mantıksal olarak artması normal bir durum.
  • sanmıyorum
hesabın var mı? giriş yap