• 1 haftada tüm bölümlerini bitirmeye çalışırsanız -benim gibi- psikolojinizin bozulma ihtimali yüksek.
  • izlerken en az 20 defa şu sahnenin dejavusunu yaşadım.

--- spoiler ---

+hi, mr. tench
    -no, i'm bill

--- spoiler ---
  • oyunculuklar, atmosfer, konunun uyandırdığı merak vs. fincher sevenleri ayrıca saracak harika dizi.
  • arada attığım kriminal dizi.

çok heyecanla izlemiyorum. aman ne olacak diye bir sonraki bölüme atlamıyorum ama bir yerde açılacak diye de bekliyorum. aslında bu da iyi bir şey kendi adıma. öbür türlü çok fazla zaman alıyor.

bu tarz suç, polisiye, kesme biçme severler için idare eder.

edit: yukarıda söylenenler ilk sezon içindir. ilk sezonun sonuna doğru dizi gerçekten açıldı. bu türü sevenler için izlenesi dizi.
  • konusu açısından mükemmel ve dikkat çekici bi dizidir fakat işleyişi biraz yavaş. ha ben yavaşlığı dert ediyo muyum hayır çünkü oyunculuklar, çekimler, renkler, müzikler her şey o kadar başarılı ki. hala hak ettiği değeri görememesi üzüyo yalnız.
  • netflixin en kaliteli işlerinden biri
  • aşırı ağır ilerleyen dizi olması nedeniyle 3. bölük itibarıyla izlemeyi bıraktığım dizi olmuştur.

hayır kültürlenmek istesek belgesel izleriz.
  • netflix bu diziyi iptal etmese de sözleşmesini açığa almış. yani, sözleşmesi olan dizi ekibinin dağılmasına izin vermiş.link iyi veya kötü dizilerin özellikle de olay örgüsü yarıda kalan dizilerin orta yerinde sonlandırılması sinir bozucu. netflix bunu yapmaya son vermeli.

her dizi rating rekorları kırmak zorunda değil, mindhunter çok kaliteli bir diziydi...
  • dizinin bendeki anlamı çok başka yerde, eski sevgilim önermişti bu diziyi. kriminoloji okuduğumu bildiği ve kendisi de fincher hayranı olduğu için çıktığı gibi izlemişti.

dizi ne kadar sayko içerikler barındırsa da benim kafamda mutlu günleri çağrıştırıyor. akşam olup işten geldiğimiz, televizyonun etrafına toplandığımız, göremediği zaman okuma gözlüğünü taktığı, dizi bittikten sonra evin içine saklanıp birbirimizi korkutmaya çalıştığımız günler.

güzel günler geride kaldı. yalandı dolandı belki ama güzeldi işte.
    şimdi çok boktan günler var.
  • ikinci sezonunu nihayet bitirdiğim dizi..

- - - spoiler - - -
    - - - spoiler - - -
    - - - spoiler - - -

öncelikle netflix bu diziyi askıya aldıysa buna itiraz etmem çünkü ilk sezon müthiş bir şekilde ilerleyen dizi ikinci sezonda bambaşka bir şeye dönüştü.. hatta ikinci sezonda resmen ilk sezonun kredisinden yemişler..

- ikinci sezon atlanta konusu uzadıkça uzadı,
    - bill'in aile problemleri uzadıkça uzadı.. çocuğun tavırlar da sıkmaya başlıyor..
    - dr. wendy carr çok fazla ikinci planda kaldı, özel hayatıyla arayı kapatmaya çalıştılar..
    - ajan smith ikinci sezonun ortasından sonra kayıplara karıştı..
    - yeni müdür (kel olan) role çok oturmadı hatta sırıttı gibi..halbuki zorla emekli edilen (eski) müdür arada sırada kadraja girse de bi ağırlığı vardı en azından..
    - ilk sezonda mahkumlarla yapılan röportajlar da güzeldi.. ikinci sezonda pek bi numara olmadı..
    - ikinci sezonda cinayetler röportajlar hiç beklediğim gibi gitmedi..
    - ajan ford da sezonun başlarında ikinci plana atıldı son bölümlere doğru yeniden öne çıkmaya başladı..
    - atlanta cinayetlerinde siyahi ajan (jim barney) çok daha başarılıydı aslında.. birçok detayı da yakaladı..

- - - spoiler - - -
    - - - spoiler - - -
    - - - spoiler - - -

sonuç olarak; ilk sezonu mutlaka izleyin.. ama ikinci sezon için aynı şeyi diyemem..
hesabın var mı? giriş yap