şükela:  tümü | bugün
2506 entry daha
 • genelde bu başlığa herkes şikayetlerini yazar ben de memnuniyetini yazayım dedim haksızlık olmasın. biri istanbul’a biri ankara’ya olmak üzere iki ürünümün iadesi için saat 15:00 gibi kargoya verdiğim iki ürünün de teslimi bir günde gerçekleşti. geçen amazon’dan alışverişimde aynı gün teslimat diye bir kargo firmasını seçtim sırf erken gelsin diye kargo 3,5 günde geldi. mng’yi seçseydim eminin 1-2 günde gelecekti.
 • valla nasıl oldu bilmiyorum kendisiyle gelen bir ürünümü bir günde bana (hem de bana) teslim ederek beni şaşırttı. daha önce normal günde teslim edemedikleri, kaybolan bir kargom yüzünden pandemi dönemindeki kesin gelmez diye düşünmüştüm. burada ana fikir beklentiye girmemek de olabilir emin olamadım şimdi.

  tanım: bir kargo firması.
 • telefonlarımı açmayan bir kargo şirketi.
  pandemi sebebiyle yurtdışından yeni döndüğüm için evden çıkamıyorum. defalarca telefonla aramama rağmen ulaşamıyorum. kargo paketlerimi hep yandaki apartmana evde bulamadık notu yapıştırıp şubeye geri götürüyorlar ve asla bir arama zahmetinde bulunmuyorlar. ha aramalarını zaten beklemiyorum ama en azından aradığımda açsalar kendilerini bu hususta bilgilendireceğim. yanlış yere teslim ediyorsunuz diyeceğim. aras kargo bugün az önce teslimat yaptı ve sağolsun evde bulamayınca aramışlar o şekilde uyandım ben de meseleye. gittim karşı apartmanın kapısına not bıraktım umarım okuyup paketimi bana teslim ederler. çıkamıyorum ve gelen kargolarım kitap a4 kalem vs hep eğitim amaçlı şeyler. kısacası elim ayağım hepsi.
 • trafik falan olmadığı halde performansları yerlerde olan firma, sokaklar boş aracı yolun ortasına park etsen kimse ses çıkarmayacak zaten hava güzel serin yormaz. bayram sonrası getirirlerse tedarik zincirinin lead time'ının 10 gün olduğu anlamına gelir. zira geçen cumartesi sipariş vermiştim.

  evin önünden benim gördüğüm 3. arabalarının geçişi :p

  edit: özelden yürümeye başlamışlar onuda beceremeyip 3 kere aynı mesajı atmışlar. kardeşim benim ayrıcalığım falan yok diğer müşterilerinizden. eminim hepsi bunu yaşıyor sabah şubeye gelmiş olan kargo neden gün içinde dağıtıma çıkmaz ve evin önünden 3-4 kere aracınız geçer bunu diyorum çözmeniz gereken problem bu, ekşi sözlük yazarı adamın kargosunu önce getirince şirketiniz daha iyi olmuyor.

  at kafalı it trigger yazmış galiba mesajı edit edince de bana aynı mesajı atıyor. heyecana gerek yok mesaj atıp boş yapıyorlar, anlamsız işler...

  büdüt saat 18:08:44 dağıtım gün içinde yapılamadı demişler, ben de diyorum ki saniye verceğinize vaktinde dağıtıma çıkartın roranızın üstünde olmasam neyse :d kargonun yattığı hergün cırcır olun..

  düdüt: bugün de dağıtıma çıkmayınca gittim şubeye kargoyu sorddum 15 dk aradılar bulamadılar, sonra gelin dedi dedim zaten niye geliyorum siz getirecektiniz e yakın zaten diyor lan onu diyorum yakın zaten niye getirmiyornuz. sonra 16.40 gibi gittim bekledim bu arada kota varmış ilk gittiğimde doluydu, göndericiler gönderemiyor. millet 15 dk kuyruk bekliyor gönderisini kabul etmiyorlar falan. dışarı ne bişey asmışlar ne ara ara çıkıp bilgilendiyorlar. neyse ikincisindede daha bakmadım dedi. yarında çıkmazsa giderim bi tutanak isterim kendilerinden.
 • bugün yine avucumu yaladığım kargo firması.

  olay şöyle işliyor.

  3 günde kargo ancak şubeye geliyor. izmir merkezden üçyol şubeye gelişi 1 gün sürüyor zaten.

  neyse bakıyoruz kargo şubeye gelmiş. sabah 9'da sisteme yansıyor ama o gün dağıtıma bile çıkmıyor.

  yarın gelir diyoruz. ve öğlen 2 3 oluyor "bunlar getirmeyecek diyor basıp kargoya gidiyoruz" ve kız "kargo dağıtımda" diyor.

  neyse eve geliyoruz (şube ile ev arası 5 dkka ha dibimde) ama akşam bitiyor ne gelen var ne giden. oraya yazıyorlar teslim edilemedi diye.

  bugün ben sabah gideyim alayım diyorum ama sabah 10'a kadar sokağa çıkma yasağı var. 10'da çıkıyor 10:10'da kargo şubesine varıyorum.

  ama o da ne kargo dağıtıma çıkmış. ve daha dün kıza tembihlemişim "çıkarma şu kargoyu getirmiyorsunuz" diye.

  eve geliyoruz ve bugün de akşam oluyor. yine yazmışlar teslim edilemedi diye.

  şimdi neden mng ile dertliyim. çünkü en ufak şeyi bile netten alıyorum, dün amazon'dan aldığım leptop bile geldi bugün. ama mng getirmiyor.

  mng kargo üçyol şubesi rezildir. 2 tane kız koymuşlar ve bunlar karşısındaki insanı dinlemiyor bile. burunları bir karış havada tipler. yanında yurtiçi, karşısında sürat var. bakın sürat ya, sürat kargo bile daha hızlı.

  geçen hafta da 12 gün üstüne ancak teslimat yapmışlardı.

  artık satıcılara bakıyorum. mng ile yollayan daha ucuz olsa bile almam. mng türkiye'nin en kötü kargosu.
 • pandemi döneminin kaybedenlerinin en başında gelmektedir.

  bir şirket düşünün, işi artmış, geliri artmış normal şartlarda bu şirketin karlılığının artması lazım. fakat mng kargo doğru düzgün hizmet veremedi, parasını ödeyerek kargo göndermek isteyenlere kota koydu ve kargolarını kabul etmedi. bir şekilde kargosunu vermeyi başaran müşterilerin kargolarını ise rezil etti. pandemi sebebiyle işsiz kalmış insanları işe almayı, araba kiralama şirketlerinin elinde patlamış araçları ucuza kiralamayı veya işsiz kalmış arabalı insanlardan hizmet almayı başaramadı, dağitim sistemini iyileştiremedi. şirket felç oldu ve çöktü.

  mng kargonun hem son kullanıcı, hem de e-ticaret alanında önemli ölçüde müşteri kaybettiğine ve bu müşterilerin çok büyük bir kısmının salgından sonra uzun bir süre geri dönmeyeceğine her türlü bahse girerim.

  amerikalılar der ki: "you had one job" yani bir tanecik iş yapıyorsun onu da doğru düzgün beceremedin.
 • böyle rezil bir firma yoktur sipariş ettiğim ürünleri ne şubede bulabiliyorum ne dağıtımda nerde olduğu belli değil, kimsenin kimseden haberi yok. daha önce sipariş verdiğim bazı eşyalarıda evde yokmuşum diye iade etmişler oysa hep evdeydim pandemi nedeniyle bir daha asla tercih etmem bununla çalışan sitelerden de alışveriş yapmam
39 entry daha