• iki aydır kargomu bana ulaştıramayan kargo şirketi.

adore mobilya kedi evi kampanyasından kasım ayında sipariş ettiğim kedi evi bir aydır bana ulaşmayınca önce adore mobilya ile iletişim kurdum. onlar da siparişimin kargo tarafından iade gösterildiğini ve kendilerine geri geldiğini söylediler. “bu hafta içinde tekrardan kedi evi gönderiminizi gerçekleştireceğiz” dediler. kargo ile aynı sıkıntıyı yaşamamak için bana mutlaka kargo takip numarasını vermelerini söyledim. iki gün sonra adore mobilyadan arandım kargomu mng kargoya teslim ettiklerini söyleyip, kargomu takip edebilmem için kargo takip numarasını bana verdiler.

kargo takip numarasıyla mng kargo web sitesinden yaptığım gönderi takibinde kargomun 4 ocak tarihinde ankara etimesgut şubesine verildiği, 10 ocakta 08:23’de ankara hoşdere şubesine ulaştığı aynı gün 15:55’de teslim edildiği görülmektedir. teslim alan kişi olarak “kayıp kişi” ibaresi kullanılmaktadır. bunun üzerine 11 ocak tarihinde hoşdere şubesini arayarak kargomun bana ulaşmadığını söyledim “teslim edilen kayıp kişi” ibaresinin ne anlama geldiğini sordum. bana kargonun hoşdere şubesine hiç ulaşmadığını bu nedenle böyle bir kayıp gönderi aramasını başlattıklarını söylediler. onlara "ama sistemde kargomu takip ettiğimi ve kargonun onlarda göründüğünü" söyledim. ısrarla onlara gelmediğini, gelmediği için sistemin otomatik olarak kendilerinde gösterdiğini söylediler. bunun üzerine etimesgut şubeyi aradım oradan aldığım cevap ise kargomun kendi şubelerinden çıktığı ama hoşdere şubesine ulaşmadığı oldu. "peki kargom nerede" dediğim de aldığım cevap “bilemiyorum ben çıkışını yaptım, aktarma araçlarının birindedir siz genel merkezle görüşün” oldu. genel merkezi aradığımda kargomun bu haftaiçi kesinlikle teslim edileceği söylendi. “kargomun nerede olduğunu tespit edebildiniz mi” diye soruyorum “genel merkezdeki araçların birinde olduğunu, kargomun kesinlikle kayıp olmadığını” söylüyolar.

kasım ayında ilk siparişimi "kargoyu kimse teslim almadı "gösterip iade eden bu kargo şirketi, aynı gönderiyi ankara içinde 4-11 ocak arası teslim edemiyor ve kargom nerede kimse gerçekten bilmiyor.

hiçbiri bir diğerinden daha iyi olmasa da yurtiçi ve aras kargonun şikayet konusunda adının çıkmasını mng kargonun onlar kadar yaygın kullanılmıyor olmamasına bağlıyorum. yıllardır adı çıkmış yurtiçi ve aras kargo ile yaşamadığım sorunu ilk kez mng kargo ile yaşıyorum. 4 kat yukarı çıkmamak için “evde bulamadık şubeden alacaksınız” yalanına bile razıyım en azından kargomun şubede olduğunu bilirim.

edit: benim kedi evi mng kargo sayesinde yalan oldu. bu entryden sonra sözlük üzerinden bana ulaştılar sorunu çözeceklerini söylediler. bir daha da dönüş yapmadılar, benim bütün aramalarımı da konuyla ilgileniyoruz diye geçiştirdiler. neyse ki adore mobilya kargo kaybımla ilgili hiçbir suçu olamamsına rağmen ücret iademi yaptı.
  • yıllar süren bir mağduriyete sebep olan firma,size evet haklısınız dedikten sonra ölü taklidi yapmalarıyla bilinirler. ne mesaj ne aramalara cevap alabilirsiniz. kargonuzu kaybederler,zararı ödeyelim derler,siz insanlık eder kabul edersiniz,onlar teslim edildi diye tutanak tutarlar 1 ay sonra. arayıp “teslim ettiniz bu kargoyu ?” dersiniz. “teslim eden arkadaş kaçtı,kağıtlar kayıp,adresi bulamıyoruz...” diye yalan söylerler. yalan olduğunu bile bile pişkin pişkin konuşurlar. sövseniz de farketmez,ama yemin ediyorum,o kargonun akıbetini öğreneceğim,bizzat geleceğim,o suratınızı,o her sözü kaldırabilen bünyenizi bizzat göreceğim.

not:ilgili firmada çalışan düzgün işinde gücünde insanlar üzerine alınmasın,mesajın muhatabı bizzat aralık 2016 da kaybettikleri kargom yüzünden beni sinir hastası eden,ankara emek şubesi ve genel merkezdeki görevlilerdir. ekşi sözlük vasıtasıyla en son aralık 2018 de bile irtibata geçip tekrar kaybolmuşlardır.
  • lanet olsun böyle kargo şirketine. şube ile ev arası yürüsen 6-7 dakika. kaç gün kalacak diye bekleyeyim dedim, inat ettim gidip almadım eşyaları. 5 gün doldu hala ses seda yok. yollayıcı şirkete de lanet olsun ki kendileri d's damat oluyor. 31 aralıkta verdiğim sipariş 15 gün doldu hala elime geçmedi. bir daha iksine ne de tövbe.

tanım: lanet olasıca, iğrenç, beceriksiz, umursamaz bir kargo şirketi.
  • genel merkezine telefonla ulaşmak imkansızdır,övmeyin şu firmayı,yok olmaya mahkumlar.
    kaybettikleri kargomu iki yıldır bulamayan,telefonve mesajlarıma cevap vermeyen firmadır ayrıca.
  • mng kargo= "geldik yoktunuz"
  • teslim ettiklerini iddia ettikleri paketin hiçbir şekilde çalıştığım şirkete ulaşmadığı kargo markası. bu ilk kez benim mi başıma geliyor, nasıl bir yol izlemeliyim bilemiyorum...
  • sabahtan kargo şubesine gittim, "kargonuz kuryede, bugün teslim edilecek" dediler. bütün gün evdeydim, akşam takip numarasıyla bir bakayım dedim. statüde "teslim edilemeyen kargo" yazıyor. azalarak bitersiniz inşallah.
  • açık ara en kötü kargo firması.
    aldığım bir ürün pazartesi günü firma tarafından kargoya verildi. ne hikmetse çarşamba gününe kadar hiç bir gelişme olmadı. teslim alan şubeyi arıyorum her zamanki gibi telefonlar açılmıyor. sonra 444 lü numaralarını aradım, onlarda bilemedi neden beklediğini. sonra ilgileneceğim dedi ve kapattık. perşembe günü akşam kargoda bir hareket oldu. cuma ankara ya geldi ve cumartesi ulaştırdılar. böyle rezil bir firma.
    bir keresinde müşterimiz çek gönderdi. malum kıymetli evrak olduğu için sıkı sıkı takip ettik. cumartesi günü iş yerinde olmamıza rağmen gelen giden olmadı. sonra saat 4 gibi bi baktık kargo teslim edildi diyor. şubeyi arıyoruz, tabi ki cevap veren yok. koştur koştur gittik şubeye, dedik bu numaralı kargo nerede? sağa bak sola bak derken bir yerlerden çıktı kargo. dedik internette teslim edildi diyor. kuryeyi aradı eleman, abi gittik dükkan kapalıydı diyor. külli yalan yani.
    kesinlikle uzak durun diyorum.
  • yeni yıldan önce kargoya verilen ürünüm kargoda kayboldu. kaybolan ürün hakkında aransın diye şikayet oluşturduk bir tanesi de değerli kıçını kaldırıp işlem yapmamış 2 haftadır.
    yok olmasını dilediğim kargo firması

edit: sağ olsunlar yardım ederlermiş bilgilerimi verirsem. o numara da sizin değil mi hocam ? aradık kayıt oluşturduk buyrun edin ?
  • elemanları yokmuş ve kargoyu şubeden almamız gerekiyormuş, müthişsiniz(!)
hesabın var mı? giriş yap