• arada crash sorunları olmasa çok kullanışlı bir kesme biçme çevirme etme programı.
    (bkz: movavi video converter)
  • (bkz: #77742858)
  • internette full sürüm bedava var.
    indirdim gayet güzel.
    henüz acemi olsam da birçok şeyi yapabildim.
    kullandıkça hem ben hızlanacağım hemde yapacağım şeyler güzelleşecek

video kesme, editleme vs istediğim özellikler mevcut.
  • (bkz: windows movie maker)'ın günümüz standartlarına güncellenmişi olabilecek basitlikte ve kurgudan para kazanmıyorsanız yeterliden fazla özellikli.

kullandığım sony vegasmped4 codec'ini açamayıp, h265'de çakılınca buna geçtim. bu da h265 çıktı veremiyor ama en azından onları düzenleyebiliyor. h264 kaydediyor.
  • youtube videolarım için kullandığım basit montaj programı. artıları:

+kullanımı gerçekten çok kolay ve basit. ilk kez kullanmaya başlayacaklar maksimum birkaç saat ayırarak hemen her şeyi öğrenebilir ve uygulayabilirler.

+temel olarak kesme-biçme işlemlerini rahatça yapabiliyor ve çeşitli ses efektleri de uygulayabiliyorsunuz.

+türkçe dil desteği mevcut, bu da kullanımı daha da kolaylaştırıyor. arayüzü de basit, öyle karmakarışık şeyler yok.

+youtube'a yüklediğinizde telif problemi yaşatmayacak hazır yüklü müzikleri var. en az yarısı oldukça vasat diyebilirim ama birkaç tanesi işinizi görür. ben de hep o birkaç müzikten birini seçip koyuyorum.

eksileri ve zayıf yönleri:

-beklentinizi minimum düzeyde tutun. zira bu basitliğin elbette bir dezavantajı olacak: program size çok fazla özellik sunmuyor. yani öyle profesyonel düzeyde, belgesel kıvamında videolar ortaya koyayım diye alıp yüklerseniz, sükut-u hayale uğrarsınız. movavi'nin sunduğu şeyler epey kısıtlı bu bakımdan. zaten ancak başlangıç düzeyinde olanlara veyahut benim gibi yıllardır youtube faaliyetinde olan fakat para kazanmayı başaramamış insanlar için öneriliyor.

açıkçası benim de önerim aynı şekilde olacak. eğer az izlenen ve fazla etkileşim almayan, kazanç getirmeyen bir kanalınız varsa movavi gayet yeterli olacaktır bu iş için. gidip de daha üstdüzey programlara 4-5 bin lira vermeye gerek yok.

yani movavi b segment otomobil gibi bir şey. kullanıcısı için imkanları dahilinde limitleri zorlayıcı şeyler sunuyor, ama bir daha söylüyorum ancak imkanları dahilinde. b segment bi aracın iç hacim genişliğinden, konforundan ve motor gücünden ne bekleyebilirseniz, movavi'den de o kadarını beklemeniz gerekmekte. daha fazlasını değil.

not: 2017 çıkışlı movavi kullanıyordum. en son 2022 versiyonunu indirimli haliyle 130-140 lira gibi bir şeye satın aldım sanırım. bu fiyata gayet makul bi montaj uygulaması. gönül isterdi ki youtube'tan az da olsa kazancım olsun ve ben de daha profesyonel programlarla, ortaya daha ileri seviyede videolar koyayım ama olmadı. sanırım hiçbir zaman da olmayacak. bu benim için dert mi? dert olsaydı şimdiye dek çoktan bırakırdım bu zevkli hobimi. hiçbir zaman dert olarak görmedim.
hesabın var mı? giriş yap