şükela:  tümü | bugün soru sor
 • asıl mucize, tanrıyla konuştuğunu iddia eden insanların bunu bu yüz yılda bile milyarlara inandırabilmesidir. imkansız değilmiş.
 • imkanlı mucizeden habersiz ateist, imkanlı mucize, olabilitesi var, yazı almış devlet dairesinden "bu mucizenin olurluğu vardır, gerekli ibrazlar ek 3a'da" yazıyor.

  ya bi si...rin gidin.
 • ne dediğini bilmeyendir.

  (mucizeyi dini ıstılahtaki "peygamberin gösterdiği fevkalade hadise" anlamından soyarak konuşuyorum, yani yasasız/yasa-dışı herhangi bir hadise anlamında alarak...) imkan ve imkansızlık rasyonalistlerin üzerine kafa patlattığı meselelerdir, çünkü aklı, yani usu, yani tanrıyı kabul ederler ve tanrı demek de yasa demek, zorunluluk demek. o yüzden de bi rasyonaliste göre mucize imkansızdır, çünkü tanrısal eylemde "yasasızlık" düşünülemez.

  ateiste göre ise mümkündür, çünkü yasa yoktur. yasa yoktur, çünkü yasa koyucu yoktur, dolayısıyla "mucize" mümkündür.
 • (bkz: götten ateist söylemi uydurmak)
  hangi ateist "mucize imkansızdır" der ve mucizeyi "eleştirir" arkadaş? olsa olsa belirli bir mucizenin imkansızlığını, yani olamayacağını iddia eder.
  ateistlere noele falan kafayı fazla yorunca "beyinde hicrelerin birbirini yemesi" gerçekleşiyor haliyle.
  bu dinci tayfa "lan işimiz gücümüz ateistler, evrim mevrim, bu mudur bizim olayımız? şu trollükleri bıraksak da imanımıza işimize gücümüze baksak, kanıtlanacak, kabul ettirilecek bir değerimiz varsa millet gelir zaten" diye bir sorgulayabilse böyle gereksiz komedilerle kirlenmeyecek ortalık.
  ateistle, agnostikle uğraşacağınıza iki ilahi besteleyin, iki güzel kelam edin. ama nerdee? varsa yoksa ebleh polemikler, gereksiz sataşmalar.