şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: muhammad ali)
  • george foreman ile yaptıkları the rumble in the jungle (ormandaki gürültü) isimli maç serisinden önce şöyle bir demeç vermiş.

“dün bir rüya gördüm; afrika’daydım ve ormanın kralı olabilmek için tarzanı yendim. tarzanı yenebilmek için timsahlarla güreştim, balinalarla cebelleştim, yıldırımlara kelepçe taktım ve gök gürültüsünü hapsettim. benim ne kadar kötü olduğumu biliyorsunuz. geçen hafta bir kayayı öldürdüm, bir taşı yaraladım, bir tuğlayı hastanelik ettim. o kadar kötüyüm ki tıbbı bile hasta ederim. o kadar hızlıyım ki bir tsunaminin ortasından ıslanmadan geçebilirim. george foreman benimle karşılaştığında faturası çok ağır olacak. ben insanı bir kaşık suda boğarım, ölü bir ağacı öldürürüm. muhammed ali’yi izleyene kadar bekleyin.”

gelmiş geçmiş en iyi boksörlerden biri olmasının yanında ecnebilerin trash talking dedikleri maç öncesi tahrik, ağız dalaşının da üstatlarından.

kendisi de zenci olmasına rağmen joe fraizer ile maç öncesi zenciliğinden vurabilecek kadar...
  • bugün netd'de yayınlanan shakkan şarkısı.

klip
  • boks zaten spor değil boks sporsa savaş olimpiyattır sözü doğru ve ben ateist olduğumdan hristiyanken müslüman olmasınıda takdir edecek değilim ama ırkçılığa karşı verdiği mücadele ve vietnam savaşına gitmeyi reddetmesi muhammed ali yi efsane yapmıştır. sevgili muhammed ali ışıklar içinde uyu
hesabın var mı? giriş yap