şükela:  tümü | bugün
  • bülent ecevit üniversitesi fen edebiyat fakültesi biyoloji bölümü zooloji ana bilim dalı başkanıdır. geçenlerde bir programda kendisini görüp acayip kanımı ısıtmıştır. biyolojiyi saatlerce anlatsa oldukça duru, sade ve kibar üslubuyla kendisini dinletebilecek bir insandır. ulusal ve uluslararası bilimsel dergilerde yayınlanmış 76 bilimsel makalesi (28'i sci) bulunmakla beraber 2014 yılında eskişehir'de bir kelebek fotoğrafı çekip araştırdıktan sonra yeni bir tür olduğunu keşfetmiş ve ispanya’da yayımlanan bilimsel bir dergide "neolycaena soezen" adıyla bulduğu kelebek türüne kendi ismi verilmiştir.
  • bugün habertürk'de evrim üzerine dönen tartışma programında karşılaştım kendisiyle. ses tonu, kibarlığı ve üzerinde durduğu noktalar verdiği anekdotlar beni çok etkiledi. akademik profiline de baktım çalışkanlığı beni hiç şaşırtmadı. daha yakın takipçisi olacağım. sanırım bir kitap çevirisi de var umarım dergi işlerine veya kitap yazma işlerine de girer.
  • 17 ocak 2017 tarihindeki habertürk'te yayımlanan tartışma programında gördüm kendisini. diğer sözlük yazarlarının da dediği gibi gayet nazik bir üslupla, tane tane, açık seçik evrim kuramını anlatan bilimcidir. buna karşın karşısında "hocam ben de bir ay kültürel antropolojiyle ilgili kitap okudum, içlerinde yabancı yayınlar da vardı üstelik" diyen adamlar vardı. öğrencileri kıymetini bilsin derim.
  • güney georgia, antarktika ve falkland adaları'nı kapsayan ve uluslararası bir organizasyon olan oceanwide seferi'ne katılacakmış şuradan destek verilebilir
  • desteğimi esirgemedim gören eden olur da oda bir el atar diye giriyorum bu entryi :)
  • saygı duyulması gereken birisiymiş. televizyondan tanıdığım için utanıyorum.