şükela:  tümü | bugün
 • içindeki boşluk ne olursa olsun, ne yaparsa yapsın dolmayan insandır.

  not: bir de mutsuz insanlar diye bir başlık vardır da benim kastettiğim farklıdır.
 • rengi gri insandır. koyu gri.
 • can sıkıntısı hiç geçmeyen insandır.
 • kimi zaman başkalarının ızdırabı ile huzur bulan insandır. aslında 'yeter bana kendi derdim' demesini bilmeli ve huzuru uzaklarda aramamalıdır.
 • aslında mutsuz hisseden insandır. bir insanın mutlu ya da mutsuz olduğuna karar vermek nesnel olarak pek mümkün değildir.
 • bulduğu geçici, samanalevi mutluluk kırıntılarından sonra özüne dönen insandır. ışığa arkasını dönüp, gölgesinden mutsuz olandır.
 • ...merdivendiiiir..hiçbir yereeee ulaşmayaaaan...
 • bugün aşağıdaki satırları yazıp gönderen can arkadaşımdır mutsuz insan. daha öte bir tanımı yok sanki. benimse onun için tek yapabildiğim anlattıklarını dinlemek ve anlamaya çalışmak, ama biliyorum ki başkalarının açtığı yaraları başkalarının ilaçları ile tedavi edemez mutsuz insan. panzehir gereklidir. panzehir de, maalesef yarayı açanda saklıdır.

  - nedir bu noktaya geliş sebebim? nerede koptum? bulmaya çalışıyorum günlerdir. düşünüyorum, düşünüyorum ama bulamıyorum. çünkü umutla başladığım her gün, yaşıma yaş katarken mutluluğumdan çalıp götürüyor. sanki bir cadı tarafından sonsuza kadar lanetlenmiş gibiyim. evet tamam, hiç bir zaman çok çok iyi bir insan olmadım ben, kötülük de yapmış olabilirim canım yandığında. ama hiç bir zaman, gerçek manada kötü bir insan da olmadım ben. istemedim ki, sevdiklerimin canı yansın, gerektiğinde, yanmasın diye herşeyimi verdim onlara.

  sanırım sorun da bu... ben gereksiz yerlerde gereksiz vermelerde bulundum. bunu hangi manaya çekmek istersen çekebilirsin - biliyorum anlamlı bir gülümseyiş belirdi yüzünde şu an - gereksizdi çoğu işte. şimdi geriye dönüp bakıyorum ve inan sadece keşkeler var hayatımda. 35 yıllık hayatım kocaman k.e.ş.k.e harflerinden oluşuyor ne acı...

  ve çok zeki geçiniyorum ya, aslında kocaman bir safım ben. herkese kanıyorum, herkes kandırıyor beni. iflah olmaz bir optimist mantığı ile herşey güzel olacak diyorum iki güzel söz duyduğumda. hiçbirşey güzel olmuyor arkadaşım, sanırım olmayacak da.

  uzun lafın kısası, ben deliriyorum... yavaş yavaş deliriyorum kimse fark etmiyor... ve yavaş yavaş gidiyorum, kimse el sallamıyor. -
 • kolay yolu seçmiş olan insandır zira yaşadığımız dünyada mutsuz olmak istendikten sonra kafaya takılabilecek milyarlarca şey vardır. zor olan yol mutlu olabilmek ve mutlu kalabilmektir.
 • türkiye'de yaşayan insanların çoğu böyle. dikkat edin. kendisiyle alakalı olmayan, hadi alakasız demek acımasız olmasın ama, ufak tefek bağlantıları bile kendi gözünde büyütüp, aslında kendisiyle çok daha iyi ilişkiler kurabilecekken beceremeyen, yapmayan, gözardı eden insan güruhudur.

  basit örnek:

  kendi çocuğunun yığınla sorunu vardır ama sikine sallamaz adam. anca elalemin çocuğunun başarısıyla dövünür (övünmez, kendisininkiyle mukayse eder) kötü huylarıyla da sevinir (aman bizimkinde yok ne ala)

  basit örnek2:

  kendi karısıyla / kocasıyla zırnık alakası olmaz ve ilişkilerine dair kafasında en ufak bir tasarı yoktur, ama seda sayan'ın boşanma haberine yıkılır.

  karışık örnek:

  götünde donu yoktur giymeye. bunun yollarını aramaz, ama magazin programlarında kendince rüküş arar. evde oturur kadınımız, tv seyreder ama iki dakika uğraşsa terziliği kıvırabilecekken, uğraşmaz, dert yanar. sonra da kocasının kafasını siker.

  karışık örnek2:

  köy kahvesinde yolun çamurundan şikayetlenir mutsuzluğun kralıdır. ama çamurun üstüne taş döşemeyi akıl etmez. bu iş, asla onun gündeminde değildir. o varsa yoksa fayans döşesin kahvede.

  akılalmaz örnek:

  ekmek artıklarını atar evde. ekmeksizlikten şikayet eder. köfte yapmak için taze ekmeği heder eder. aklınız alıyor mu?

  akılalmaz örnek2:

  üstüne vazife olmayan her bir boka aklı yeter amma, sorumluluklarının zırnığı umrunda değildir. umarsız takılır, gerçekten de umarsızdır zira. umursamaz takılmaz, umursamazdır zira. umarsız'ın çaresiz demek olduğunu da bilmeden çaresizce mutsuzdur ve bu mutsuzluğu hak eder insanım.