şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sahibinin kim olduğu bulunup nefret suçundan yargılanmalıdır, bir de bu adamı ciddi ciddi takip eden hatrı sayılır insanlar var ve rt falan da ediyorlar. inanılır gibi değil
 • adam gibi adam dedesi zarif kelmendinin umudunu boşa çıkarmayacak olan anadolu aslanı.
  vahde vahde islamiyye
 • sanırım müslüman olduğu için yargılanması istenen şahsiyet. twitter'da da, burada da onlarca insan anonim isimlerden faydalanıp nefret söylemi yapıyor, birbirine ana avrat küfür ediyor da bir problem çıkmıyor; ama müslümanlar kendilerine yönelen böyle bir tehdide aynı şekilde mukabele edince ''avukat arkadaşlar ilgilensin'' oluyor.

  avukat arkadaşların önce bu sözlükteki çöplükleri temizlesin, namaz kılmaya ''domalmak'' diyen, darbeyi ve darbeciyi öven vatan hainlerine müdahale etsin. sonra söz, biz sana camia olarak tüm trolleri temizleme sözünü veriyoruz.

  ama böyle olunca işlerine gelmiyor bunların.
 • nefret suçunun ne olduğunu bilmeyen kişilerce bu suç kapsamında yargılanması istenen twitter kullanıcısı. fenomen diyemedim kendisine çünkü takipçi sayısı henüz yüz binleri göremedi. popüler hesap diyelim biz ona.

  bak güzel kardeşim nefret suçu tck m122'de güzelce açıklanmış. mutlak suretle bakmamışsındır da belki eskaza girer bunu okursun biz buraya koyalım;

  nefret ve ayrımcılık
  (değişik madde ve başlığı: 6529 - 2.3.2014 / m.15) (1) dil, ırk, milliyet, renk, cinsiyet, engellilik, siyasi düşünce, felsefi inanç, din veya mezhep farklılığından kaynaklanan nefret nedeniyle;

  a) bir kişiye kamuya arz edilmiş olan bir taşınır veya taşınmaz malın satılmasını, devrini veya kiraya verilmesini,

  b) bir kişinin kamuya arz edilmiş belli bir hizmetten yararlanmasını,

  c) bir kişinin işe alınmasını,

  d) bir kişinin olağan bir ekonomik etkinlikte bulunmasını,
  engelleyen kimse, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

  okudun mu? okudun. anlamamışsındır bi daha oku.

  hakaret demiyorsun bak dikkat et. tehdit demiyorsun, şantaj demiyorsun, cebir demiyorsun. nefret suçu diyorsun. bunun suç sayılabilmesi için adamın bentlerde sayılan bir duruma sebep olması gerekir. böyle bir şeyden haberdar mısın? yoo. nefret eder eder. sana mı soracak? senin düşüncenden olmayanları, eleştirenleri nefret suçundan mı yargılayacağız biz? kanun da zaten sana çalışıyordu di mi? bu adam nefret suçundan yargılanacaksa, fikrini beyan ettiğin sitenin çoğu kullanıcısının nefret suçundan hüküm giymesi gerekirdi. hey yavrum hey.

  dine küfreden özgür, ataya dedeye küfreden özgür, modernizmi yaşadığı toplumdan utanmak sanan her türlü devenin ettiği küfür günah özgür düşünce; bu adamın dedikleri mi nefret suçu? ahahaha hassiktirin lan ordan.
 • temel mantık dersi: bir suçun cezasız kalıyor olması, cezasız kalan diğer suçları suç olmaktan çıkarmaz.

  cemal, hasan'ın arabasını çaldı ve yakalanmadı. bunun üzerine hasan da mehmet'in arabasını çaldı ve yakalandı. hasan'ın "benim arabam çalınırken problem olmadı da ben araba çalarken mi problem oldu" demesi onun hırsız olduğu gerçeğini değiştirmez.

  "can sıkıntısı içindeyim, şii kırımı videosu falan yok mu yakın zamanlardan bi paslayın da yüzüme sımsıcak bir gülümseme yerleşsin akhiler" cümlesi nefret suçudur. ben demiyorum ankara barosu diyor: “bir kişiye veya gruba karşı; ırk, etnik/milli köken, din, cinsiyet, cinsel tercih, fiziki engellilik, yaş gibi nedenlerden duyulan önyargı yüzünden kişilerin maddi-manevi varlıklarına karşı işlenen suçlara 'nefret suçu' adı verilmektedir"

  evet, tck'da nefret suçunun çok yetersiz biçimde düzenlenerek sadece fiziksel etkiyle sınırlı bırakıldığını bilmiyordum. dediğim gibi avukat değilim. fakat bu arkadaşın yazdığı bu cümlenin halkı kin ve düşmanlığa tahrik suçunu teşkil ettiği kanaatindeyim. vicdanen "ne var bu cümlede, gayet normal" diyemiyorum şahsen. bunu diyemediğim için "kanun bana çalışsın, benim düşüncemden olmayanlar mahkum olsun, herkes benim gibi düşünsün" demiş olduysam affımı diliyorum.

  gelelim diğer mevzuya. twitter'da bir kullanıcının "yok mu şöyle bir müslüman katliamı, izleyip neşelenelim" cümlesini yazdığını görseydim, o kullanıcı için de aynı entry'i girerdim, inanıp inanmamak size kalmış. vicdansızın biri şehit olan askerlerimiz için "doğal seleksiyona katkı yaptılar" diye bir entry girmişti. onu da çok ağır eleştirmiştim. sonra vicdansızı uçurdular, nedense onun sevenleri de tıpatıp aynı tepkiyi verdi. "sözlükte o kadar şeye laf söyleniyor bu mu battı" dediler, "bazı faşistler kardeşimizi çekemediler, onların derdi kürtleri susturmak" dediler, dediler de dediler. neyse arif olan anlamıştır zaten, "böyle olunca işine gelmiyor bunların" diyen arkadaş iftira ediyor, gelsin helallik alsın.

  ayrıca dine hakaret entryleri cezasız falan kalmıyor. ekşi sözlük'ün kurucusu ssg dine hakaretten 10 ay hapis cezası aldı. ssg yahu. o günden beri dine hakarete ve küfüre çok sıkı takip uygulanıyor diye biliyorum ama gözden kaçan varsa şikayet edin silsinler. hatta çok meşgulseniz bana söyleyin ben şikayet edeyim. biliyorum şiiler için duyar kastığımdan dolayı islam'a ve türklüğe yapılan hakaretten rahatsız olmayacağımı düşünüyorsunuz ama ikisinden de aynı anda rahatsız olunabiliyor.

  valla bak.
 • kendisi çok zeki ve harika bir insan. ben kendisini çok seviyorum bul beni naif çay içelim.
 • twitter'da yokluğu derinden hissedilen ünlü sünni düşünür, ehl-i sünnetin kılıcı. neredesin ey imam naif?
 • türk twitter aleminin en okkalı en çarpıcı twitlerini atardı. tarzı ve üslubu kimseye benzemeyen muazzam bir düşünce dünyası vardı. zannedersem bilinirliği arttıkça ifşa olmak istemediği için kapattı hesabını.
  dönse de tekrar yazsa.
 • fikirlerini yaşatmak için şöyle bir twitter hesabı açılmıştır

  (bkz: stay angry stay turkish)