• 64 yaşında,artık hayatta hicbir amacının kalmadıgını,cocuklarını büyüttügünü,bundan sonra artik ölümü bekleyecegini söylerken,cok şükür ki 65 yasında başladıgı yazarlığı ile bana memleketimi daha bir sevdiren hanımefendi.

şu ana kadar çıkan kitapları;

sıdıka hanım (2003)
    asıl adı atiye (2005)
    ben eşkıya değilim! (2005)
    miralayın kızı süreyya(2005)
    bana allahaısmarladık deme (şiir-2005)

sıdıka hanım adlı eser 2003te budak yayinlari,2004te nokta kitap ve 2005 yılında ise neden kitap tarafindan basilmistir.
    en güzel kapak 2003 yılındakine ait bence.
    işte bu baskısının arka kapaginda bu güzelleme var,güzeller,güzellikler diyarina;

iğde çiçekleri;
    bilirsiniz, iğde çiçeklerinin,
    ne denli güzel koktuğunu,
    ana gibi, baba gibi
    aşk gibi,
    elazığ'la değilseniz, nerden bileceksiniz,
    oradaki iğde çiçeklerinin nasıl olduğunu?
    hayal gibi, düş gibi,
    vefalı bir eş gibi,
    hasret çekilen yar,
    köklerin içinde kalmış diyar gibi
    kısacası, harput gibi, elazığ gibi
    koktuğunu...
  • yeni kitabı perina çıkmış efenim.
  • hümeyra diye bir kitabı var bu ablanın, okudum hem de askerde.
    askerlikten midir bilinmez, çok hoş vakit geçirtmişti, içinde aşırı dozda aşk ve dram olmasına rağmen.

bir de hümeyra gibi kız tabirini literatürüme ekletmiştir bu hanımefendinin hümeyra betimlemeleri.
    arar dururum hümeyra gibi bir kız o gün bugündür.
  • daha yeni yeni kitaplarını okudum keşke daha önceden okusaydım dediğim saygıdeğer yazar hanımefendi.
  • annemin ölümünden kısa bir süre sonra onun adını taşıyan "miralay'ın kızı süreyya" kitabını görünce atlamıştım hemen. evet kitabın edebi yönü , yazınsal derinliği okuyucuya hafif gelebilir. ama kitabı bitirdiğimde göz yaşlarıma engel olamıyordum. yazın hayatına baktığınız da ise geleceğe dair umut aşılıyor. kenara çekilmemiş, okumuş hayal etmiş ve yazmış.
    geç gelen tanım: daha uzun yıllar yazmasını ümit ettiğim yazar
  • tüm kitaplarını okumaya karar verdiğim yazar. daha önce perina ve kaç yıl geçti aradan kitaplarını okumuştum.şimdi ise şelale'nin bezbebeği ve hümeyra kitaplarını aldım.diğerlerini de bunlar bitince alacağım. kabul ediyorum şahane bir edebiyat zevki ya da olağanüstü bir kurgu yok kitaplarda ama oldukça keyifli ve merak uyandırıcı bir olay örgüsü ile çok yumuşak ve kolay bir dili var.insan çok kafa yormuyor, gelgitler yaşamıyor, kaosa düşmüyor. kafamın en dolu olduğu şu zamanlarda bana iyi geliyor su gibi akıyor. fazlasıyla aşk, dram ve tarih içeriyor.
  • 1937,elazığ doğumlu tatlı kadın <3
    yıllardır dolabımda sırma'nın günlüğü kitabı vardı.bir gün aldım,okudum,daha önce nasıl okumadım diye kendime kızdım.kitabı okurken karakterlerin yüzlerini tasarladım sürekli kendi kendime,film gibiydi...öyle güzel bi film olur ki bu kitaptan,benden söylemesi.kimse yapmazsa ben yaparım artık
  • "ama bir bilsen nasıl yüzsüz bir umudum var. ölsem, ölmez."
  • çok geç keşfettiğim bir yazar.

yaz başı kitapçıda dolaşırken asıl adı atiye romanını aldım elime ilk. kahveciye gecip okumaya başladım. eve dönerken tüm kitaplarını alıp çıktım. 2023 yazında hep naşide hanım'ın kitaplarını okudum diyebilirim.

gün sonunda olacak olan oluyor. iyi ki gec oldu dememiş ve yazmaya başlamış.
hesabın var mı? giriş yap