• tivibu'da şu ana kadar en çok izlediğim kanaldır. * gün içinde dünyayı gezen adamların güzel hazırlanmış belgesellerinin izlenebileceği eğlendirici, öğretici bir kanaldır.
  • 3 ağustos 2010 tarihinden itibaren digiturk platformunda da izlenebilecektir.
  • gün itibariyle teledünya 195. kanaldan da izlenebilir.
  • bu kanal acılmadan once national geographic channel da hayvanlar alemiyle ilgili programlar ağırlıktaydı hatta şu anda net geo adventure da yayınlanan belgeseller çok az yayınlanıyordu. hayvan izlemekten benim gibilere bu yeni kanal gerçekten çok iyi gelmiştir. türk kanallarında yapılmasını beklediğim belgeselleri bu kanalda izlemek keyifli oluyor.
  • mukemmel belgesel kanali. genel olarak heyecanli, macera dolu hikayeler anlatiliyor. biraz once biten canlandirma hikayede, 11 eylulun yildonumunde; 2004te iki muhabirin amerikanin isgal ediyor oldugu topraklara girdigi gunleri de kapsayan 5 gunu anlatildi. gazetecilerden zeynep musluman. scott ise kanadali ve ingilizce konusuyor ne yazik ki. 100 kez olmeye yuz tuttu scott. cunku bir amerikali ajan oldugundan suphe ediliyordu. her nedense 100 kez de olumden kurtuldu.

daha cok taktir ettigim seyse o setlerin nasil boyle iyi kuruldugu. patlamalar, gece gorusleri, iskenceler.. boyle yuzlerce buyuk produksiyonlu belgesel izleyebilmek muthis! bu sira en cok izledigim kanal. yasasin dreambox diyoruz bir de.
  • her ne kadar ilk göz ağrım ve vazgeçilmez kanalım national geographic channel'in kalitesinden ve kaynaklarından yontarak onun gücünü azaltarak büyümesinden korksam da, ikinci göz ağrım belgesel kanalı. gezginlerin dilinden dünyayı daha iyi tanımak isteyenler için birebir.
  • oradan oraya savrulanların, çağımızın seyyahlarının ipini kopararak gidilmedik, ayak basılmadık yer bırakmadıkları programlara sahip kanal. izlenildiği takdirde bünyede bir serüven yapma şevki yaratıyor. seyahat haritası çıkarıp rota belirleyerek yollara düşmeniz içten bile değil.
  • amerika'yı gezen yerliler elbette pek çok şey gördüler öğrendiler, fakat şahsım olarak ben daha fazlasını yerlilerden öğrendim. kendi kültürlerini kurmuşlar vahşi olan biz miyiz onlar mı? avladıkları hayvanı bölüşen, aç kalınca bile yüzleri gülen o adamlar mı vahşi yoksa insanları kandırma, aldatma, meta gözüyle görme üzerine kurulmuş bizim sistemimiz mi? gördükleri karşısında söyledikleri o kadar güzel laflar var ki? örneğin makyaj yapmış ortaca yaşlı bir kadına bunu neden yaptığını soruyor yerli. kadın genç görünmek için diyor. yerli iyide diyor kalbin, ruhun hisiyatın genç olmadıktan sonra yüzünün genç görünmesi ne işe yarayacak? güzel program.
  • national geographic ailesi içerisindeki favorim.

en sevdiğim bilgi türü olan hayat boyunca ihtiyacın olmayacak bilgileri bolca veriyor bana. mesela şu an izlediğim programda çernobil faciası sonrası eşiyle birlikte bölgeyi terk etmeyi reddedip radyasyonun içinde kalan bir adamı ve st. petersburg'da evde votka yapmanın sırlarını anlatan bir kimyageri gördüm. başka nerede böyle bir şey görebilirim?
    izlerken gerçekten zevk alıyorum. biraz da kıskanıyorum aslında bu kanalda program yapanları.

ah bir de hd yayını olsa harika olacak.
  • iyi bir gezi belgesel kanalı olmakla birlikte, tekrarlarını çok veriyor olması sıkıcı. bazen bir programa 7-8 kere denk geldiğim oluyor. ha, kanalı çok sever ve izleriz, orası ayrı.
hesabın var mı? giriş yap