• küçükyalı'da sürekli minik depremler yaratan inşaat çalışmasıyla, çevre halkın hepten nefretini kazanmış sinir bozucu proje. çevrede pek çok bina dinamit patlamaları sebebiyle zangır zangır titremekte, projeyi zamanında yetiştirmek için inşaat firması gece gündüz demeden insanları rahatsız etmektedir. hemen yanı başındaki metroya giden yolda pek çok göçük oluşmuş, yürünmez hale gelen yol gelişigüzel doldurulmuştur.

bu projenin hemen yanında küçükyalı çınar mahallesinde 400.000 tl civarında ferah 3+1 sıfır daireler alınabiliyorken, bu projeden balkonsuz, 80 metrekare daireye 850.000 tl veren insanlar var. (ara: akıl fikir)

işbu entry yazılana kadar beş dakika içinde tam 3 kez dinamit patlatıldı, birinde sarsıntı yaklaşık 3 saniye kadar sürdü ve 5 şiddetinde bir depremden farksızdı. abartmıyorum, yakın çevrede yaşayan herkes evinin penceresinden çıkıp küfrediyor.
  • tahincioğlu gayrimenkul tüm projelerini 1 ay süre ile durdurdu. bu konuda henüz resmi açıklama yapılmadı.
  • bir arkadas 2-3 aydir tek bir civi bile cakilmadigindan bahsetmis. kucukyali' da oturuyorum ve evimden net bir sekilde gozukuyor bu santiye. ben de bir kac haftadir farkindaydim insaatin ilerlemedigini ama herhalde gozukmeyen kisimlarinda devam ediyorlardir belki diye dusunmustum. fakat ilerlemedigi dogruymus. beter olsunlar insallah. cocuklugumun gectigi semtin a... koydu bu santiye.
  • süper mekan. bikaç sene öncesine kadar karayolları lojmanlarıydı orası, çocukluğumdan beri oralarda takılırım, okuduğum lise de oraya beş dakika mesafede olunca çok alışmıştım oraya. sonrasında tabii sıçtılar bıraktılar içine. eylem falan yapıldı zamanında orası park olsun, küçük yeşillik alan olsun diye ama bırakmadılar. küçükyalı sahilden bi bakın ur gibi lan. o başıbüyük falan, daha da arkalardaki büyük büyük binalar tam kanser hücresi. siktiniz güzelim tepeleri yeşillikleri. allah belanızı versin.
  • son bir yıldır inşaatı neredeyse durmuş olan yerdi, fakat son bir kaç haftadır ufak kıpırdanmalar var gibi.
  • çok güzel yerdi küçükyalı.istanbulu terkedip taşraya taşındım.ama küçükyalı benim için özeldir.inşaat yığını olmuş.
  • battı mı bunlar ne oldu? roket hızında başlayan inşaat bir senedir dışarıdan aynı görünüyor.

hem mis gibi e-5 kenarında yıllarca korunmuş eşi olmayan karayolları’na ait kocaman bir araziye çök! (nasıl aldılar orayı bilmiyorum) hem de bat anlamış değilim. 2+1 3+1 daireler 1.5 2 milyon lira bandında. lan batıyorlarsa ucuza iki üç daire versinler bari. bu paralar nasıl paralar aklım almıyor.
  • dinamit patlamalarıyla iyice bıktıran proje.
  • bir kadının çernobil anonsu gibi konuştuğu reklamı olan yapı projesi.
  • istanbul’da nadir kalan büyük bir yeşil alanın, park olarak kamu yararına sunulması gerekirken, karayolları kurumuna ait arazinin yağmalanması. usulüne uyduranlar, buna alet olanlar, yapılan evlerden bedava alanlar ve kimler ceplerini doldurdu ise kuruşuna kadar açıklansın. halk olarak soruyoruz. adalet bu mu? bu kimin kalkınması?
hesabın var mı? giriş yap