şükela:  tümü | bugün soru sor
  • edirnekapı'da bulunan malezya restoranı.
    uzun zamandır gitmeyi düşündüğüm restorana dün nihayet gittim. çalışanlarının tamamı malezyalı. bir kısmı türkçeyi çok iyi biliyor. bilmeyenleri de zaten ingilizce biliyor. açıkçası fiyat konusunda biraz korkarak gittim(sonuçta yabancı bir mutfağa ait restoran). fiyatlar çok uygun, yemek çok lezzetliydi. şimdilik sadece noodle denedim. 2 kişi gittik, 2 noodle, 1 icetea ve 2 de limonata(sanırım bu ikramdı, bilmiyorum) toplamda 22 tl tuttu. normal bir çin restoranına gidenler bilir sadece saçma sapan bir parça noodle en az 22 tl ya da daha fazladır.
    farklı mutfak arayanlar için kesinlikle ideal.
  • cağaloğlu’nda bir malezya restoranı ilk zamanlarda ay ne tatlı farklı kültür bir gideyim yeni şeyler tadayım şeklinde yorum yapıyordum.

ancak gün geçtikçe yaydıkları sivri koku ciddi anlamda rahatsız vermeye başladı. düz yemek kokusu olsa anlayacağım. ancak bunların yaydığı koku başka bir şey. baharat fabrikası açtık deseler daha mantıklı olurdu sanırım. yok abi farklı kültür falan istemiyorum ben.

kapatır tutmaz diye düşünmüştüm ancak öğrendimki tur firması bağlamışlar. gibs holding mi ne var arkalarında.

geçen bir sabah dükkanın önünde kocaman jeep mercedes gördüm. başladım gözlemlemeye işim yok ya hani :) önde iki kişi oturuyor kelli felli kodaman, başında fes gibi bir şey. garsonlar da sanki müritleri gibi gidip gelip ellerini öpüyor su lazımsa koli ile götürüyordu. sanırım patron gibi bir şeydi. el öptürüp kafayı bastırarak kutsadı sanki. 5 dakikada bütün garsonlar gitti geldi öptü baktı. ulan bu müslümanlar ne zaman akıllanacak.