• içimizi burkan, belki başka dünyalarda gerçekten yaşanmıştır böyle şeyler dedirten paylaşımdır. belki bu paylaşımdaki son fotoğrafta yer alan içerik gerçek olsaydı, erkenden gitmeseydi, gerçekten de mümkündü böyle bir türkiye ulan.

https://onedio.com/…iye-den-23-gundem-konusu-761783
  • okurken dahi aşırı huzur buldum.

türkiye için bizim için imkansız olmayan durum.

son madde hariç.**
  • son maddeye geldiğimde tüylerim diken diken oldu ve gözlerim yaşardı. elinize sağlık.
  • şerefsiz evladıyım ağlamamak için kendimi zor tutuyorum. son madde cız ettirmiştir insanın içini. huzur içinde yat, atam.
  • gözleri dolduran listedir.

ahh ah biz ne ettik de bunlar başımıza gelmedi.
  • insanın böyle olsaydık nasıl olurdu diye düşüncelerin ortasında bırakan ve bir çok iyi ve kötü senaryolarıda düşünmesine yol açan fikir kapısıdır fazlasıyla üretilebilir fakat neler olurdu öyle bi türkiyede düşünmek bile mutlu etti teşekkürler onedio
  • 18. maddenin tarihi için kızdığım ama son madde ile hüzünlendiğim ütopik listemsi.
  • ağlamamak için kendimi zor tutarak okudum. keşke olsaydı, olabilseydi. ama bundan sonrası için zor değil, enseyi karartmayın.
  • her bir maddesinde yüzümde genişleyen gülümsemeyi son maddesiyle bir anda söndürüp, gözlerimi dolduran paylaşım.

ah be atam. değmedi hiçbir şeye.

bu okuduklarımızı yaşayan insanlar var. ve sen bunların temellerini bize, o insanların birçoğu daha sahip değilken attın. ama biz onları sen öldükten sadece yarım asır sonra yerle bir ettik.

helal olsun be türkiye!
  • aq ya iş yerinde gözlerim yaşardı.

elde edebileceğimiz hayat hiç bu kadar yakın gelmemişti.

o kadar içmeseydin olmaz mıydı?
hesabın var mı? giriş yap