• izmir menşeili, organik ürünler satan bir site.

bir forum sitesi sayesinde tanışıp iletişim kurduğum, izmir'de yerel bir üretici arkadaştan geçen sene kuru incir almıştım ve incirlerin lezzetinden gayet memnun kalmıştım. bu sene de yine aynı arkadaştan incir siparişi geçecekken web sitesinin aktif hale geldiği bilgisini aldım.

siteye bakıldığında başka ürünlerin de mevcut olduğu görülüyor. diğer ürünlerini henüz denemedim ama kuru incir konusunda gayet memnun kaldığımı söyleyebilirim. diğer ürünleri de zamanla deneyeceğim.

üretici arkadaşları her zaman sevmiş ve desteklemişimdir. bir ürüne verdiğim ücretin, o üründe en çok emeği geçen kişiye ulaşmasından yanayım ve bu sebeple üreticiden ürün almaya çalışırım. söz konusu arkadaş dürüst ve gayet ilgili biri, bahtının açık olmasını dilerim.
  • sertifikası olsun olmasın organik, pure, öz hakiki vs gibi sıfatların tamamı kapitalizmi daha çok doyurmaktan başka işe yaramaz arkadaşlar.
    sıfır ilaçla bitki yetiştirme dönemleri arkaik sistemde kaldı. çünkü verilen emek ve ekilen tohuma karşılık firesi çok fazla, verinliliği çok çok azdır.
    kapitalizm verimlilik üzerine kuruludur.
    satılan hiçbir yiyecek organik falan olamaz, giyilen hiçbir kıyafet doğa dostu falan değildir , iyi pamuk diye birşey yoktur. karar verin ne olmak istiyorsunuz.
    hayatınızı hem kapitalizme karşı hem dibine kadar ondan yararlanarak geçiremezsiniz. daha doğrusu geçirirsiniz de kendinizi kandırırsınız. vay ben organik yerim , organik giyerim bla bla bla.
    anlıyorum canım !
  • siteye göz atıp, hakkımızda bölümünü okuduğunuzda ürünlerin organik değil doğal ürün sınıfında olduğunu görüyorsunuz. bir ürünün köyde yetişmesi veya yetiştirilirken hayvansal gübre kullanılması o ürünü organik ürün yapmaz. kimyasal girdi kullanmadan, üretimden tüketime kadar her aşaması kontrollü ve sertifikalı tarımsal üretim yapılarak üretilen ürünler organiktir. organik ürün sertifikası olmayan ürünleri organik ürün olarak satmak suçtur. gıda tarım ve hayvancılık bakanlığı, öyle söylüyor ben onların yalancısıyım.
hesabın var mı? giriş yap