• olsa olsa hava yastığıdır. kaza yaparsan da patlar.
  • emlak balonunu dilimize pelesenk ettik ama gerçekte var olan balondur. 25-30 tl arası b segment bir araç bakıyorum yaklaşık bir aydır. piyasada bu aralıkta temiz az boyalı kesinlikle araç yok.
  • araba fiyatları çok yüksek değil, neredeyse arabanın fiyatı kadar olan ötv ve kdv yüksek.
    bkz. seat ibiza, net fiyat: 22000, ötv: 10000, kdv: 5000
    http://www.seat.com.tr/…34449_ibizafiyatlistesi.pdf
  • şu hale bak başlıkta toplam 3-5 entry var demek ki millet durumdan memnun. daha da abansan kimsenin umru olmaz, adam gelecekteki 3-4 yılını b sınıfı ufacık bir arabanın kredisini ödemek için rehin bırakıyor.

hatta fiat regata gibi bir arabayı 2000'li yıllara kadar kapış kapış almadı mı bu millet? yapıştır abi güney amerika/afrika pazarına basılan üretim artığı 20 yıl öncesinin teknolojisine sahip arabaları kaldır hasılatı geç.

bak clio çomar edition:

https://www.youtube.com/watch?v=shv2vowqcks
  • hala patlamayan , yakın gelecekte de patlamayacak olan balondur. aksini iddia eden neye göre ve nasıl olacağını somut olarak belirtirse seviniriz. emlak işine dönmesin. o da bir türlü patlamamıştı.
  • 20 yaşındaki arabaya 20 bin tl istenen bir piyasada balon ufak kalır.
  • küçük bir örnek 2014 senesinde hatasız 2012 model bir hyundai i 20 dizel manuel 40.000 km de 25.750 tl ye alıp 2016 yılında aynı şekilde kazasız boyasız 67.000 km de 30.000 tl ye satmıştım.şu an aynı araç 70.000 km altı ve temizi kesinlikle 40.000 tl altına bulunmuyor.bulunanlar da hasar kayıtlı değişen parçaları olanlar, evet kur yükseldi ama eskidikçe değerin de biraz azalması lazım.
  • biz ekmeği dolarla mı alıyoruz diyen tayfanın abisi, babası, kardeşi vb. arabayı dolara endekslediği içindir bu ikinci el fiyatları.
  • 90'lı yıllarda yaşanan durumları yaşıyoruz.

o zamanlar otomobil bir yatırım aracıydı. 59.000.000tl üzerinden anlaştığımız 0km yerli otoda, renk için 1 ay bekleyince 6.000.000tl (%10) zam yemiştik. (renault 9 gte broadway)

arabayı alırdınız 6 ay falan biner sonra karla (elbette kar değil, biliyorum) satabilirdiniz. şimdi de benzerini yaşayabiliyorsunuz.
hesabın var mı? giriş yap