şükela:  tümü | bugün
 • ne zaman patlayacağını merak ettiğim balon. bu paraya araba mı olur lan.
 • patlayacağına dair çeşitli söylentileri olan emlak balonu'nun öncesinde patlayacak olan balondur. piyasada ki son yıllarda yaşanan otomobil fiyat artışları durmaya başlamış, ikinci el piyasasında ki yüksek fiyatlar düşmeye başlamıştır. kendi başına kocaman bir balon olan ekonomimizin çatırdamaya başlaması ile insanlar zamanında çektikleri kredileri ödeyememeye başladılar. sıcak para bulmak için en başta buldukları çözüm ise ellerinde ki otomobilleri satmak.

  sahibinden.com gibi sitelerde ikinci el araba fiyatlarında ki anlamsız artış durmaya başladı. arabanın ev kadar acil bir ihtiyaç olmamasından dolayı insanlar yavaş yavaş akıllanmaya başladılar bu konuda. araç sahipleride hem dar boğaza düştüklerinden hemde ilgisizlikten dolayı fiyat kırmaya başladılar. bu durumun yakın zamanda ikinci el araçlardan çıkıp 0 araçlara da uygulanacağını görmek zor olmaz.
 • olsa olsa hava yastığıdır. kaza yaparsan da patlar.
 • emlak balonunu dilimize pelesenk ettik ama gerçekte var olan balondur. 25-30 tl arası b segment bir araç bakıyorum yaklaşık bir aydır. piyasada bu aralıkta temiz az boyalı kesinlikle araç yok.
 • araba fiyatları çok yüksek değil, neredeyse arabanın fiyatı kadar olan ötv ve kdv yüksek.
  bkz. seat ibiza, net fiyat: 22000, ötv: 10000, kdv: 5000
  http://www.seat.com.tr/…34449_ibizafiyatlistesi.pdf
 • şu hale bak başlıkta toplam 3-5 entry var demek ki millet durumdan memnun. daha da abansan kimsenin umru olmaz, adam gelecekteki 3-4 yılını b sınıfı ufacık bir arabanın kredisini ödemek için rehin bırakıyor.

  hatta fiat regata gibi bir arabayı 2000'li yıllara kadar kapış kapış almadı mı bu millet? yapıştır abi güney amerika/afrika pazarına basılan üretim artığı 20 yıl öncesinin teknolojisine sahip arabaları kaldır hasılatı geç.

  bak clio çomar edition:

  https://www.youtube.com/watch?v=shv2vowqcks
 • olmayan balondur.yollardaki luks araba sayisina bakarsaniz..saka saka ne bileyim yahu, fakirim ben!
 • 20 yaşındaki arabaya 20 bin tl istenen bir piyasada balon ufak kalır.
 • küçük bir örnek 2014 senesinde hatasız 2012 model bir hyundai i 20 dizel manuel 40.000 km de 25.750 tl ye alıp 2016 yılında aynı şekilde kazasız boyasız 67.000 km de 30.000 tl ye satmıştım.şu an aynı araç 70.000 km altı ve temizi kesinlikle 40.000 tl altına bulunmuyor.bulunanlar da hasar kayıtlı değişen parçaları olanlar, evet kur yükseldi ama eskidikçe değerin de biraz azalması lazım.