• her önüne gelen şarkıya cover yapmak denmiş, kinaye değil. adamın fazlası var eksiği yok 30 tane mi ne cover albümü var. hayatı boyunca farklı sanatçılardan 30 albüm dinlememiş adamlar tanıyorum.
  • kuzey rüzgarı kadar soğuk bir yüzü var. çığlığı buzları parçalayıp geçiyor. ne de olsa bir norseman. elinde mjölnir yok ama buz gibi tritonları var.
  • bugün youtubeda reklamının çıkmasıyla merak edip dinlediğim müzisyen. merak edip dinledim dediysem adamın tüm nightwish coverlarını ve neredeyse diğer coverlarının yarısını dinledim. gerçekten de bazı coverları çok başarılıyken bazılarında ayh diyip kapatasım geldi. benim bu tarzdaki vokal anlayışıma tony kakko uyduğu için midir yoksa çok fazla scream kullanılmasını sevmediğim için midir bilmem coverlarındaki scream bölümleri beni çok rahatsız etti. keşke daha az scream kullansa.
  • neden yeterince ünlü olmadığını düşündüğüm power metal tarzı coverları ve kendi albümleri olan sanatçı.
    ayrıca youtube yorumlarından bazılarının 'his cheekbones got me pregnant.' benzeri olması tipi ile ilgili de bilgi verir.
    güzel coverlarından bazıları;

lady gaga- applause
    daft punk- get lucky
    ylvis- the fox
  • mustafa keser konseptiyle iş gören norveçli. 4 oktav sesi vardır.
  • anime kavırları sayesinde tanıdığım metalik bir arkadaş. norveççe, ispanyolca, japonca, çince, almanca, italyanca ve fransızca şarkı söyleyebilmektedir. fransızca jack's lament'in sesine çok yakıştığını da belirtmeden geçemeyeceğim. her söylediği şarkıyı çok severek söylüyormuş gibi duruyor. kendimi ota boka ahkam kesen yarışma jürisi gibi hissediyorum şunu yazarken ama japonca kelimeleri daha az yuvarlasa çok daha güzel olacak.

şimdi böyle kavır işlerini seviyorsanız bir de nico nico douga tayfasından mürekkep animesongcollabo'ya bakın derim. orada da özellikle taiga'nın vokal yaptığı şarkıları dinleyin. sonra da onun ve pellek'in sono chi no sadame yorumlarını dinleyip karşılaştırın. çünkü işim gücüm yok şu anda ben bunu yapıyorum.
  • sesi ilginç bir adam. charlie parra del riego'yla çalışmaları vardır.
  • bazı animelerin açılış şarkılarınıda coverlamış norveçli ses sanatçısı *
  • popüler parçaları power metal tarzında coverlayan başarılı norveçli. http://m.youtube.com/watch?v=0date5lqtcg
  • j-pop'un ve anisong'un babasıdır çünkü anasını sikimiştir.
hesabın var mı? giriş yap