şükela:  tümü | bugün
  • king gizzard and the lizzard wizzard'ın bu sene çıkacak olan 4. albümü. crumbling castle'la ağzımıza bir parmak bal çalmışlardı, beklentim yüksek.

    albümün ilginç tarafı istediğiniz gibi basıp satabiliyor olmanız, adamlar kendileri basmayacaklar. ister plak formunda, ister cd, hiç farketmez. kendiniz basıp satabiliyorsunuz. hem çok ilginç bir reklam, hem çok ilginç bir yöntem. bakalım ne kadar başarılı olacak, ilginç plaklar görebiliriz.
  • sözlükte pek ilgi çekmedi ama son dönemde müzik piyasasında bu kadar "hype" yaratmış bir grubun yaptığı en cesur ve en güzel hareket bu albümün tüm haklarının dinleyiciye tepe tepe kullanması için verilmesi oldu. daha önce albümlerini daha çıkmadan dijital olarak ortamlara salan gruplar/kişiler oldu ama "alın albümü isterseniz kaset, cd, plak olarak basın ve bundan ticari bir kazanç elde edin" diyen çıkmamıştı benim hatırladığım kadarıyla.

    bu açılım sonrası piyasada acaip bir coşku var, irili ufaklı tüm plak baskı siteleri, plak satış siteleri vb. her türlü kurum kendi özel edisyonunu çıkartmaya hazırlanıyor. onlarca alternatif var internette, plak kabının özelliğinden tutun plağın rengine kadar her türlü alternatif arasından kendi istediğiniz bir tanesini sipariş verebilirsiniz. çoğu tükenmiş durumda, içlerinde ilginç olanlar var. mesela diggers factory isimli site sadece 1 euro karşılığında size plağı göndereceğini iddia ediyor. bu ve bunun gibi birçok alternatifi albümün discogs sayfasındaki yorumlar kısmından bulabilir, kafanıza yatan birini seçebilirsiniz.

    türkiye'de de tantana records basıp satıyor.