• yemeden roma'dan dönmeyin ama mutluluğa da uzaklarda aramayın. o ne demek derseniz şimdi açıklama yapmak istemiyorum. kendiniz keşfedin ağalar. yedikten sonra çok bir esprisi yokmuş gibi gelebilir ama değişik ve lezzetli bir tatlı. mutlaka denenmesi gerekir diye düşünüyorum. zaten yemeyeni de dövüyorlar.

ahanda pompi
  • ispanyol merdivenlerini al sağına, ileri doğru bak 70 mt ileride solda eczane işareti olan yeşil +'yı göreceksin yürü git o araya gir az ileride sağına bak evet pompi...
  • roma'daki ispanyol merdivenleri yakınında bulunan turistlerin uğrak yeri olan lezzetli tiramisucu. türkiye'de kat kat kek dilimlerinden yapılan kek ağırlıklı tiramisuların aksine ; pompideki tiramisular arada ince birkaç kedi dili olmak üzere keki az , kreması bol. kreması da bizimkiler gibi kalitesiz ve yağlı değil; süt ve peynir kokuyordu mis gibi. beğenilmesindeki en büyük etken bu diye düşünüyorum. ben ki pek tiramisuyla aram yoktur ona rağmen gerçekten bizimkilere göre farklı ve oldukça lezzetli idi.

karşı çaprazındaki pastificio'dan makarna ve üstüne de bu lezzetli tiramisulardan alıp ispanyol merdivenlerinde afiyetle yiyebilirsiniz.
  • roma'da lezzetli tiramisu için güzel bir seçenek.
  • alkol kullanmayanların antep fıstıklı ve fındıklı tiramisuları deneyebileceği tatlıcı (çalışanın yalancısıyım). fiyat da 4 euroydu.
  • turkce tesekkur eden calisanlara sahip, roma'da bir tatlici. her gittigimde antep fistikli tiramisuyu gomerim.
  • roma'da, piazza di spagna meydanında bulunan, harika tiramisuları olan tatlıcı. geçtiğimiz yıl fiyatları 4 euro idi. roma'da yapılması gerekenlerden biridir.

tabii tiramisudan önce hemen karşı dükkandaki makarnacıdan makarna yememek olmaz. makarna fiyatı da sanırım 4 euro kadardı.

not: her iki dükkan için de uzun kuyruklara hazır olun.

edit: imla
  • akşam 8 olduğu an kapatıyorlar bilginiz olsun. sonra benim gibi rica minnet ve pembe yalan ile (yarın sabah uçağım var yemeden dönmek istemiyorum lütfen lütfen!) kilitli kapıyı açtırmak zorunda kalabilirsiniz.

(bkz: tadı damakta kalmak)

(bkz: böyle bir şey yok)

(bkz: mamma mia)

abartıyorsam şerefsizim. kesinlikle şımarıklık değil. hiç over-rated değil. müthiş. 3 ay sonra durduk yere aklıma gelip bu entry'yi yazdırabiliyor.

çok zengin olsam sırf yemek için roma'ya giderdim o kadar söylüyorum. bir daha gitmem herhalde ama bir şekil yolum düşer umarım.
  • bir daha roma'ya gidilince bir daha yenilmesi gereken tatlıdır çünkü tadı aklınızdan çıkmaz. canım çekti bir aratayım dedim benim gibi beğenenler varmış.
    yeri spanish stepse çok yakın (bir alt sokak) , fiyatı ucuzdur.
  • tiramisuda uygun ama bir o kadar lezzetlisini başka bi yerde bulamazsınız.

ispanyol merdivenlerini sağınıza aldığınız zaman sol çapraz sokakta kalıyor.

ayrıca çaprazında kalan pastificio dan da öncesinde makarna yiyebilirsiniz

muazzamdır..
hesabın var mı? giriş yap