• 100 kilo bir sporcuya 200 gr tavuk gogusu yeter demis bir arkadas. konuyu tam anlamamis. net 200 gt protein almasi lazim. ıcinde protein barindiran 200gr et degil. yani 1 kiloya yakin tavuk yerse o miktari karsiliyor. her gun 1 kilo tavuk. fiziksel olarak cok zor. o yuzden sporcular sabah 8-10 yumurta. oglen tavuk. spor sonrasi protein tozu, amino asit vs. aksam da maddi durumu uygunsa kirmizi et yiyor. 200 gr anca bir araya geliyor.

oyle ince bir dilim tavukla bu is olsa keske.
  • hakkında yine salak saçma yorumlar yapılan toz.

oğlum hem lor yiyin hem de protein tozu için, maksimum faydayı böyle sağlarsınız. salak olmayın gözünüzü seviyim, her bokun da fanatiği olmayın.

paran varsa alırsın tozu. antremandan sonra ve gün içinde yeteri kadar protein alamadığını düşündüğün günler destek olarak kullanırsın. bunun dışında lorunu, tavuğunu, pirzolanı yemeye devam edersin. bu işin oluru budur. dünyanın başka hiçbir yerinde böyle salak bir tartışma yok vallahi.

paran yoksada toz almazsın. beslenmene daha fazla dikkat edersin.

ha bide salağın teki protein tozu yapay kas yapıyor demiş. yapay kas diye bir şey yoktur. her konuda fikir sahibi olmak zorunda değilsiniz. bilginiz yoksa konuşmayın, taşşak konusu olmayın.
  • bunu kullanan bir arkadaşım bildiğin arnold'a dönüştü çok kısa bir zamanda. sonra spor salonunun sahibiyle kavgaya tutuştu, "kardeşim ben sana demedim mi arnold gibi olmak istemiyorum bradt pitt in fayt kılap taki vücudu gibi olsa yeter" gibilerinden. hepimiz hak verdik tabi ama artık olan olmuştu. şimdi tozu bıraktı her gün 20 km koşarak kasları yakmaya çalışıyor aylardır.
  • çok zararlı üründür. adamlar bir de paragraf paragraf anlatmış ürünün zararı yok diye. hiç tozun zararı olmaz mı? bir kere bununla yapılan kaslar sporu bırakınca hemen sarkar bunu sadece ben değil bu sporun içindeki adamlar söylüyor yukarıdaki entrylerde. bir de karaciğere feci zararlı geçen yarım kaşık içtim sarılık oldum yoğun bakımdan yazıyorum. pipiyi küçültme etkisine hiç değinmiyorum. bir de kalp krizi geçirtiyor diyorlar kalp kocaman olup akciğerlere baskı yapıyormuş. ben ettim siz etmeyin a dostlar.
  • kimi demiş yok pilavın içindeki proteini de karşılar bilmem ne..
    protein tozu da kullandım bcaa da creatin de glutaminde ..
    weider de kullandım hardline da..

protein tozu öyle çok ahım şahım birşey değil.günlük proteinini yeterli alıyorsan hiç problem olmaz.
    öncelikli olan şey kaloriler,sonra makrolar mikrolar,supplementler en sonda yer alıyor yani.
    pilavın içindeki protein ne ya? karbonhidrat konuşmuyoruzki,e pilavın içinde çok az miktar var protein;
    ama aminoasit zincirleri ne kadar kaliteli olabilir bakliyatın?

çokta gerekli bi sup değildir bana göre.antreman sonrası hızlı yenilenme vsvs hepsi yalan dolan.
    2 saat sonra da yeseniz aynı şey,önemli olan anabolik durumu iyi değerlendirmek.

bana kalırsa en önemli supplementler creatin bcaa balık yağları ve zma(çinko magnezyum).
    gerisi fasa fiso
  • essentiell'den sonrasını okumadığım tozdur. entel olacam diye madara olmayın arkadaşlar. şu kadar proteinden şu kadarı essential deyin ya da güzel türkçemizin imkanlarını kullanın, gerekli deyin zaruri deyin olmazsa olmaz deyin ama dünkü gaslı erkek istirem diyen kızdan sonra... lan neyse ne yaparsanız yapın şu kutsal bilgi kaynağını olmayan ingilizcenizle katletmeyin.
  • halen daha şu kadar tavuktan, balıktan, kırmızı etten, yok lor peynirinden toz kullanmadan protein ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz diye akıl verip matematiksel hesap yapanlar var.

haykırış; ey allahım sen bana sabır ver.

bizde zaten malız bunu bilmiyoruz, gidiyoruz kutu kutu protein tozu alıyoruz.

arkadaşım bizde biliyoruz günlük protein ihtiyacımızı doğal besinlerden karşılayabileceğimizi ama yiyemiyoruz işte problem bu.

ha protein tozu kullanıyoruz diye et yememezlik düzenli beslenmemezlik yapmıyoruz ama almamız gereken protein ihtiyacını iştahsızlık/tembellikten sebep protein tozundan karşılamaya çalışıyoruz.

bu kadar basit mk.
  • yakinda bazi salaklar tarafindan "insan icin sudan daha onemlidir" seklinde savunulacak besin takviyesi.
  • şuan arada olduğum üründür.
    haziran başlarında tekra başlayacağım.
    doğru kullanırsanız hiçbir şey olmaz.
    1.5 sene oldu 6 7 kutu bitirmisimdir.
    aralıklarla kullandım.
    zehir falan diyenler tamamen saçmalık.
    bıraktığım şu dönemde yine ayni kilolara giriyorum hatta arttırdığımda oldu.
    yok eriyorsun bırakınca bunları falan yalan
  • sporcu değilseniz bulaşmayın. yumurta peynir filan yiyin. onları da fazla yemeyin sonra böbrekleri yıpratırsınız.
hesabın var mı? giriş yap